Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
14.01.2008, 20:43.25

Panove prosim nevztekat se odpovedet.

Jeste jednou Vas montazniky,odborniky zadam o odpoved a potom z tohoto fora nadlouho odejdu. Chi sledovat CSlink tedy 23 st. a 19 st Astru. Chci kupovet Topfield 7700 Hcsi dale Belden 125 cuprum 6.8mm,dale parabola emme ese 80, a ted chci radu pro dva singl LNB -typy, dobre a vykonne a typ jaky diseq prepinac.Aby to vse dobre slapalo. Poradte ty LNB a diseq a lyzinu pro LNB.A je sestava kvalitni.....Dekuji moc Jenicek
uživatel
jenicek
14.01.2008, 20:48.53

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

relé DSC202D,LNB Inverto SilverTech a na ohnisko kvuli krku WhiteTech.
uživatel
Saxon
14.01.2008, 20:50.17

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

kup si monoblok na ty dvě družice a je to nejjednoduší

http://www.tvDigitalne.cz/index.php?ID[1]=7&ID[2]=8394&detail=69&LNB-Monoblok-Inverto-IDLP40---0,2-dB
uživatel
lobcob
14.01.2008, 20:50.39

Re: jenicek

Pozvi si firmu! :fuming:
uživatel
alda
14.01.2008, 20:57.42

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

pozvu ale chci si sam koupit ty lnb a diseq- typy nevim. dkuji.Jenicek R^
uživatel
jenicek
14.01.2008, 21:03.17

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

pokud nemáš malonko páru o co jde, tak si nahranej a sám se utrápíš a stejně si pozveš odborníka :(
uživatel
lobcob
14.01.2008, 21:06.28

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

Prosím tě už jednou pochop, že když si to koupíš sám a necháš si to namontovat tak vůbec nic neušetříš. Když si to koupí zákazník i s montáží, tak alespoň u nás zaplatí 500,-Kč. Protože máme nějakou korunu ze zboží. Ale pokud někdo bude chtít jenom montáž, tak je cena někde jinde!!! Napríklad UPC dnes platí za prodej s montáží 2700,- bez DPH. Tak si konečně najdi firmu i s montáží a máš záruku na celý komplet a budeš to mít bez starostí. Navíc tohle téma tady probíráš snad už pošestý!!
uživatel
Rudolf
14.01.2008, 21:10.30

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

Pane Rudolf nevztekat se prosim.A kde je to u vas muzu Vas pozvat tedy.
uživatel
jenicek
14.01.2008, 21:11.57

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

200 km je hodně daleko! ;)
uživatel
Rudolf
14.01.2008, 21:14.34

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

Pokud chceš použít Emme Esse, tak bych rád varoval, že výrobce a prodejci dost dezinformují o rozměrech paraboly.
Použij tedy Emme Esse typ 8085 s udávaným ziskem 39,5 dB.
Parabola Emme Esse 8085 je vlastně široká 80 cm, ale prodává se jako 85ka.

Tahle parabola prošla inovacemi.
Těžko říci, zda Ti bude doručena její nová, či stará varianta.

Jsou k dispozici dvě varianty multifokus držáku Emme Esse ke staré variantě 85ky paraboly.
Jeden má obrovský záběr azimutu, sahající za možnosti paraboly a také samozřejmě nevyhovuje elevační křivce orbity. Jeho nevýhodou je poměrně vachrlatá montáž zespoda na kluzký jekl. Samozřejmě neupadne, ale prostě jaksi se smýká. Druhý má jiné konstrukční řešení, neměl by se vaklat a je určen jen pro max. jedno přídavné LNB z každé strany.
Obecná nevýhoda lyžin tkví v tom, že nelze sledovat elevační křivku orbity - výška šilhajícich LNB.
Obecná výhoda tkví v možnosti použití LNBs krátkým krkem.

Pokud použiješ do ohniska nějaký model s dlouhým krkem, lze požít ,,brýle,, - kde již sešteluješ výšku i vzdálenost od paraboly šilhajícího LNB podle potřeby.

LNB s krátkým krkem použij třeba toto:
Inverto IDLP-40SL+

DiSEqC relé 2/1 třeba:
DSC 202D
uživatel
mirasat
14.01.2008, 21:18.46

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

Moc dekuji pane mirasate, konecne odpoved bez vedlejsich komentaru. Dekuji R^ :)))
uživatel
jenicek
14.01.2008, 21:20.16

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

Těch WhiteTechů je celá ředa - ta bys pro brýle do ohniska paraboly potřeboval namontovat:

Inverto IDLP-401SST

A na kraj ten černej úhlovej Sivertech - vyrovná ztráty šilhání.
uživatel
mirasat
14.01.2008, 21:22.12

RE Mirasat

Ahoj ještě se tě zeptá jestli máš obchod jako minule a půjdu do kolen. Zapni si ICQ.
uživatel
Rudolf
14.01.2008, 21:28.31

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

Abych nezapoměl,

pořád ještě nemám nic společného z žádným obchodem a ani se nechystám nikterak angažovat ve firmě FTA Communication Technologies (m.j. Inverto,Lemon....) či dokonce Fuba.....

Finále:
Není od věci dodat, že Emme Esse dostaneš jak ve variantě Fe i Al a barvu si můžeš vybrat ze tří variant.
Bílá je ale bílá až moc a šedá zas moc tmavá na můj vkus, každopádně čevenou střechu nemá každý stejně červenou.......
uživatel
mirasat
14.01.2008, 21:29.54

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

nezepta, jen mi bylo divne ze doporucuje obchod -ivo- u Ceske Lipy - to neni daleko od nas. Jenicek
uživatel
jenicek
14.01.2008, 21:32.31

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

já v Ivu také nakupuju a mám ho od baráku 220km.......
uživatel
Saxon
14.01.2008, 21:34.49

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

Aha dobre tedy tam zajedu a dohodnu se. Jeste jednou Vam diky a nic ve zlem. R^
uživatel
jenicek
14.01.2008, 21:40.06

Mají tam obě Inverta,

ovšem tu Emme Esse, ani DSC202D tam nemají....jen Lepší a dražší Fubu.

Každopádně ze DSC 202D neslevuj a někde ho kup.....
uživatel
mirasat
14.01.2008, 21:43.39

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

Koukam nemaji tak koupim Fuba to uz me nezabije. Jdu najit ten dsc 202 d.
uživatel
jenicek
14.01.2008, 21:48.19

jenik

obojí maji v Omko.
uživatel
Saxon
14.01.2008, 21:48.55

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

Nasel jsem v eltasatu diseq za 360.- korun je to on prosim.
uživatel
jenicek
14.01.2008, 21:51.08

Ono je pravda.

Že konkrétně tyhle dvě družice hrajou prakticky na čemkoliv.

Každopádně tam mají ten držák - lyžinu FUBA.
Ale je to fakt drahý.
Pak můžeš použít dva SilverTechy.
uživatel
mirasat
14.01.2008, 21:54.55

XXX

Vše najdeš v Olmi
uživatel
mirasat
14.01.2008, 21:58.25

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

Nojo co je drahe ta fuba...a mam mit jeste strach z neautorizovanych dovozcu toho topfielda 7700 hcsi nebo je to jedno kde jej koupit. Padlo tu vyrazivo ze treba omko nee.
uživatel
jenicek
14.01.2008, 22:10.45

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

Pane Jenicek,já vám vůbec nerozumim.Jaký pádlo,jakej neutorizovanej dovozce....Sednete k internetu,nebo k telefonnímu sluchátku zavolejte do OMKA,česky jim nadiktujte všechno co chcete a oni vám to pošlou a PPL vám to doveze až k baráku!!!
uživatel
Saxon
14.01.2008, 22:13.03

Vždy se něco najde

www.topfield.cz ??????????

Dokonce i Openbox má autorizovaného prodejce v ČR.
uživatel
mirasat
15.01.2008, 07:01.52

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

Jestli to není Jaivan, tak fakt už nevím. :((
uživatel
poky1
15.01.2008, 08:07.45

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

Je... :fuming:
uživatel
Roy73
15.01.2008, 09:04.30

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

jeníčku, odpověď na tvou otázku:
Kup si úplně jakýkoliv LNB, pro tvoje účely mezi nimi žádný rozdíl nepoznáš. Leda snad v barvě povrchu - aby se ti líbila.

(Výběr těch věcí je ovšem celkově nesmyslný. Takže jeníčka nikdo neznalý nenásledujte, on schválně nejde rozumnou cestou.)
uživatel
Antonín
15.01.2008, 11:13.22

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

Jeníčku,pořád mi vrtá hlavou co jsi zač? Mohl by jsi zveřejnit svůj profil?
uživatel
Jaros
15.01.2008, 13:11.00

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

pro Jaros, jsem zač Jenicek,1956 rocnik , zadny Jaivan nebo co se tu píše. Bydlim v obci Chřibska, nekdo se tu ptal na vel. bot tedy 42. Jako jeden z mnoha neznaly sat.techniky a tv jsem se tu asi před pul rokem začal ptat.Dalsí dotazy.... R^
uživatel
jenicek
15.01.2008, 13:14.35

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

Jeníčku seš jednička R^
uživatel
Jaros
15.01.2008, 13:38.38

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

Dekuji Jarosi a proc jsem jednicka :lookaround:
uživatel
jenicek
15.01.2008, 15:21.07

Měl bych ještě jeden dotaz,

Jeníčku máš děti? Asi si myslíš že jsem se zbláznil, ale má to svoje opodstatnění, protože než by ses rozhodl k akci, tak za tu dobu by snad každá ženská už utekla. :lookaround:
uživatel
poky1
15.01.2008, 16:51.55

prosím vás

..nevztekejte se a odpovídejte!!!!!! :laughing:
uživatel
Tomik535
15.01.2008, 17:03.05

ještě se nerozhodl

k akci
uživatel
sirda
15.01.2008, 17:34.39

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

Uz jsem tady . Deti mam dve 25 a 27 let. Jiz jsou z domu.K akci se nemohu rozhodnout protože fakt nevim. Ale koupim si to co jsem psal nahoře. Jen nevim dle Vasich slov proc /Antoninova slova/ je to zbytecne na tyto dve druzice. Jestli drahe nebo.... Jenicek R^
uživatel
jenicek
15.01.2008, 17:39.16

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

jenicek je ďalší klon Jaivana ,a už po niekoľký krát si z vás robí srandu! :laughing:
uživatel
notna
15.01.2008, 17:45.23

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

Netaraj blbiny notna , zadnej klon nejsem jsem Jenicek. R^
uživatel
jenicek
17.01.2008, 06:23.42

RE: Panove prosim nevztekat se odpovedet.

důchodce co nema co na práci,nebo dementek co ze sebe rád dělá pitomce :fuming:
uživatel
zori