Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
08.06.2008, 16:05.05

Optimální velikost držáku?

Zdravím,

chtěl bych se zkušenějších prosím zeptat, jaká je optimální velikost balkónového držáku pro tuto anténu http://www.highdefinitionuk.com/dishes/fracarro-penta-68-aluminium-p-563.html ? Parabolu budu teď stěhovat (zatím byla pevně na Astru 19,2) s držákem na zeď "padesátkou". Na novém místě bude na zábradlí balkónu a bude používána s motorem SG2100. Mám na paměti i prodloužení o délku motoru, tak si říkám, jestli by držák padesátka nebyl velký přiliš? Díky za radu, názor.
uživatel
mifr
08.06.2008, 16:54.24

RE: Optimální velikost držáku?

Tr 50mm je trochu předimenzovaná ale sestava se ti bude lépe montovat, úchyt motoru sg 2100 je spíše pro takový průměr a bude tuhá.
uživatel
knawi
08.06.2008, 17:14.40

RE: Optimální velikost držáku?

Díky za info. Jen nevím, jestli si rozumíme a jde mi hlavě o tu délku "ramena" 50 cm a jestli to není až zbytečně moc? Třeba 30 a nebo 40 cm dlouhý by stačil, ale nemůže být problém s natáčením motoru při kratším? To mi právě není moc bez praxe jasné. Jinak Úchyt na sg2100 průměrem trubky sedí krásně :-)
uživatel
mifr
08.06.2008, 17:35.44

RE: Optimální velikost držáku?

To jsem ti tedy nerozuměl. Tedy podle mého názoru 0.5m vyložení + motor (sg2100) a úchyt paraboly (?) se blíží 0.8m a to je při odhadované délce diagonály tvojí antény (asi 0.4) zcela dostatečné.
uživatel
knawi
08.06.2008, 17:40.15

RE: Optimální velikost držáku?

Délka konzoly 40cm by určitě stačila, záleží také na rozsahu točení: 75e - 75w?
uživatel
knawi
08.06.2008, 18:12.47

RE: Optimální velikost držáku?

Ano, to už si rozumíme a právě, že těch 0,8m mě docela děsí, ale zase je pravda, že s menším "ramenem" držáku, než 50 a nebo potažno 40 cm bych mohl mít s natáčením problém... Mám pro točení totiž čístý výhled.
uživatel
mifr
08.06.2008, 18:34.56

RE: Optimální velikost držáku?

Ještě by jsi mohl doplnit jaký úhel bude přibližně svírat parabola když bude např. natočená na 19,2 směrem k domu?Potom můžeš eventuelně řešit kolik vyložení.....
uživatel
Kamil_k4
08.06.2008, 19:25.33

RE: Optimální velikost držáku?

To je myslím správně a prakticky směřovaná doplňující otázka Kamile a díky za ni :), nějak mě totiž pro všechno ostatní nenapadla... Tak řekněme, že by mohla být přímo a nebo "téměř" kolmá? Takže se mi docela už dere na jazyk odpověď, že s délkou vyložení cca 40 / 50 cm bude vše ideální a méně by byl nesmysl. Souhlas?
uživatel
mifr