Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
12.07.2008, 12:53.06

toroidicka parabola

cavte, chcem sa spytat kolko stoji toroidicka parabola 90cm. Dakde som videl, ze cca 5000sk, no neviem ci to je aj s konvertormi alebo tie treba tiez dokupit. Lebo ak dokupim 12 konvertorov po cca 600 sk, tak to uz je pekny balik penazi...
uživatel
dalko
12.07.2008, 12:56.26

RE: toroidicka parabola

já som videl aj za 4000sk ale já idem tiež kupovať 60 za 3000 R^
uživatel
Jupi
12.07.2008, 12:57.30

RE: toroidicka parabola

da se sehnat za 2700 ale v prumeru tak 3000 . drzaku je k tomu 5 a dalsi stojej 80-120.
uživatel
bublajs
12.07.2008, 12:58.15

RE: toroidicka parabola

to co pisu je samozrejme v mistni mene :) Kč
uživatel
bublajs
12.07.2008, 13:04.37

RE: toroidicka parabola

Na jednom brněnském VO běžela,možná ještě běží akce na T90 od Maximum, s deseti držáky LNB.Je to kvalitní provedení této antény.Kvalitní ve srovnání s výrobky,které prodávají ostatní čeští i slovenští prodejci...
Konvertory se s anténou neprodávaji,ani přepínače.
Za 2700kč s dph to koupíš akorát na registraci,jinak kolem 3400kč.
uživatel
Saxon
12.07.2008, 13:07.52

To: dalko

Dobrá otázka, která mne vůbec nenapadla :)))

Parabola T90 je bez konvertorů. V balení je pět plastových držáků kovertorů.
Takže si našetři další balík peněz na konvertory.
uživatel
colombo
12.07.2008, 13:07.52

RE: toroidicka parabola

a ked chcem komplet aj s konvertormi a prepinacom kolko by to vyslo? lebo by sa mi s tym nechcelo babrat to doma skladat a kazdu chvilu este nieco dokupovat co chyba...
uživatel
dalko
12.07.2008, 13:10.49

RE: toroidicka parabola

to záleží kolko konvektorov chceš čím viac tam budú tím to bude drahšie
uživatel
Jupi
12.07.2008, 13:14.30

RE: toroidicka parabola

LNB už kúpiš aj za 200 Sk.
uživatel
letas
12.07.2008, 13:16.27

@Jupi

http://shop.olmi.cz/zbozi/253-maximum-toroidal-55t
uživatel
poky1
12.07.2008, 13:23.18

RE: toroidicka parabola

T90 je v Nemecku bezne za 90-95Eur. Dobry konvertor 15Eur.
Ked tych konvertorov kupis 12 ks dostanes este 5-7% zlavu.
uživatel
gogo1
12.07.2008, 13:25.33

RE: toroidicka parabola

http://www.sat2000.cz/catalog/wave-frontier-toroidal-t90-p-247.html

není možná levná jak někde jinde, ale ten obchod je spolehlivý, beru z něj už nějaký pátek a nikdy jsem neměl problém. samozřejmě jak už bylo uvedeno, LNB si musíš koupit zvlášť.
uživatel
Rambo
12.07.2008, 13:26.20

RE: toroidicka parabola

to je sice pěkné, ale pokud nemáš možnost se dostat za jiným účelem a T90 koupit jakoby bokem, tak jet tam pro ni se určitě nevyplatí
uživatel
poky1
12.07.2008, 13:29.21

RE: toroidicka parabola

jo v tom má poky1 pravdu a za další, pokud chceš přijímat ve větším rozsahu, tak jedině T90. Má rozsah až 60st.
uživatel
Rambo
12.07.2008, 13:31.09

RE: toroidicka parabola

Za usetrene peniaze mozes jazdit po Nemecku 3 dni.
uživatel
gogo1
12.07.2008, 13:36.21

RE: toroidicka parabola

tak v nemecku toroidka bezne za 90-95 Euro? Treba T-90 maximum nejlevnejsi 102,00 Euro + postovne, kolik muze byt postovne do ceska, pro takovej velkej balik, no 30,00 Euro minimalne, tak to spocitej. A v nemecku se prodavaj taky falsifikaty, clovek musi vedet, kde koupit, podvodnici jsou dneska überall :laughing:
uživatel
docdoutnik
12.07.2008, 13:43.03

RE: toroidicka parabola

Ja som ju kupil pre 3/4 rokom za 90Eur. Twin Lnb Titanium II 0.2dB 8 ks a 12Eur + 3ks twin MTI HiLine a 25 Eur a prijmac ClarkeTech 5000HD-C za 320 Eur. Na benzin som dal 2500 Sk a celkovo som este cca. 4500Sk usetril. Cena sa da pri selbstabholung volne dohodnut. Keby ma to vyslo vcetne benzinu rovnako aj tak by som bol spokojny, ze ma nikto neodral.
uživatel
gogo1
12.07.2008, 13:46.33

RE: toroidicka parabola

Aprop. Ueberal na Slovensku samy vydriduch.
uživatel
gogo1
12.07.2008, 14:00.49

RE: toroidicka parabola

zajima me jakou mas znacku te t-90
uživatel
docdoutnik
12.07.2008, 14:23.51

RE: toroidicka parabola

nejlepší je, že už ani obchodníci neví, zda je to čína nebo originál
uživatel
poky1
12.07.2008, 15:01.00

RE: toroidicka parabola

Maximum - vyroba Taiwan
uživatel
gogo1
12.07.2008, 15:02.02

info o cenách

T90 Maximum /10 držáků v ceně/ - 3190,-
1x držák na T90 - 129,- 6 kusů - 1440,-
1x single Inverto ST - 240,- 16 kusů - 3840.-
P 168 8x1 - 750,- 2 kusy - 1500.-
P 162 DW - 268,- 1 kus

celá nádhera se šestnácti pozicemi vyjde bez práce a kabeláže na cca 10 238 kč.

ceny jsou koncové/MC/ s dph.
uživatel
Saxon
12.07.2008, 15:07.58

@Saxon

To by ako tak sedelo. Ale v piatok sa na mna v kamenej predajni usmievala Maximum T90 za 5990.-Sk
uživatel
gogo1
12.07.2008, 15:12.12

RE: toroidicka parabola

Obchodníci to moc dobře ví, pouze dělaji, že to neví.
Kdyby většina zákazníků chtěla a vyžadovala kvalitu a originální výrobky,pak by je brali na sklad také.
Jen ať tu někdo napíše,za kolik koupil originál Wavefrontier s logem na velkém direktoru.

Nic to ovšem nemění na skutečnosti,že anténa Maximum - výroba Taiwan je slušný výrobek,který plně odpovídá prodejní ceně!!
uživatel
Saxon
12.07.2008, 15:14.09

RE: toroidicka parabola

jo kamaráde,nájmy jsou vysoké.... :))
uživatel
Saxon
12.07.2008, 15:15.20

gogo1

měl jsem na mysli prodejní cenu kolem třech tisíc!
uživatel
Saxon
12.07.2008, 15:20.49

RE: toroidicka parabola

Wavefrontier sa podla mojich info uz vyse roka nevyraba. Vyssi najom sa da kompenzovat jedine zvysenim obratu. Za 6000 Sk ten Maximum kupi jedine uplna truba.
uživatel
gogo1
12.07.2008, 15:23.34

RE: toroidicka parabola

a kdo ti rekl, ze se wavefrontier nevyraba, ja ho muzu mit za 115,00 Teuro, novy :)))
uživatel
docdoutnik
12.07.2008, 15:25.08

RE: toroidicka parabola

ceny jsem Ti napsal,tak si udělej výlet do Brna/Vltavská/ a máš to.Nevim jestli se vyrábí či nikoliv/WF/,ale nikdo ji k nám nedováží.Myslim,že PAT tu nedávno psal,že ji koupil v SRN.
uživatel
Saxon
12.07.2008, 15:26.37

RE: toroidicka parabola

...aha,tak to byl docent doutnik.
Zdravim! ;)
uživatel
Saxon
12.07.2008, 15:27.46

@docdoutnik

Je to zo spolahlivych zdrojov a prebehlo to aj na nete (spor o ochrannu znamku) - to neznamena, ze sa neda zohnat, a ani to neznamena, ze je lepsia ako hocico ine.
uživatel
gogo1
12.07.2008, 15:39.55

RE: toroidicka parabola

mas pravdu, ta maximum je dobra. Jsou ale i jiny a ty maji kratsi drzaky a tam pridelas maximalne 12 jednotek. Ty originaly se dovazeji pry z usa. Cetl jsem to na netu.
uživatel
docdoutnik
12.07.2008, 15:42.50

@ saxon

kdyz chci na toroidku chytat 10,13,16,19, tedy po 3 stupnich, melo by to jit i na normalni LNBs nebo.Diky za info a pozdravuji :)))
uživatel
docdoutnik
12.07.2008, 15:43.53

Pre zaujimavost

Toroidna antena matematicky vznikla 1991. V USA bola patentovana 1999 (US Patent 5952978).
uživatel
gogo1
12.07.2008, 15:45.40

@docdoutnik

Ano ide to na bezne lnb, dokonca aj na niektore quad.
uživatel
gogo1
12.07.2008, 15:50.12

RE: toroidicka parabola

ja tam prave chci dat asi 8 quadu a chtel jsem tam dat, chess, inverto, golden interstar. Ty by tam meli pasovat, nebo. Je nekdo o tom neco napsaneho.?? Diky
uživatel
docdoutnik
12.07.2008, 15:55.04

RE: toroidicka parabola

13,16,19 mam Titanium II twin - quad je presne rovnako velky a bez problemov.
uživatel
gogo1
12.07.2008, 16:05.38

RE: toroidicka parabola

dik za info R^ :)))
uživatel
docdoutnik
12.07.2008, 17:33.44

toroidická parabola

Co to je ta teroidická parabola ???
uživatel
Cucerak
12.07.2008, 17:39.43

RE: toroidicka parabola

terorista a tenorista skoro stejná slova, význam naprosto jiný :laughing:
uživatel
poky1
12.07.2008, 18:14.41

toroidicka parabola

Sorry, tak sem se překlep-to se někdy stane.Ale co je to ta teroristicka parabola ???Na chytání družic po stupních ??(pro lovce??)
uživatel
Cucerak
12.07.2008, 18:38.05

RE: toroidicka parabola

podívej se na ten odkaz co jsem poslal Jupímu
uživatel
poky1
12.07.2008, 18:45.02

toroidicka parabola

Aha,už to vím ,pěkný-pro maniaky,hmmm to se mi líbí,ale já to nevyužiju.DD
uživatel
Cucerak
12.07.2008, 20:30.52

docdoutnik

10,13,16,19E je na T90 pochopitelně proveditelné i s LNB s většíma "čepicema".Nastavování probíhá podobně jako když láduješ zásobník/jeden na druhý/.Chce to si sepsat žádané TP a podle nich provádět jemné doladění pozice/platí to především pro pozice 10 a 16E/.V Quadech bych neviděl problém,pokud zvolíš variantu s eFkama za sebou.Já pouřívámn Inverta a ty jsou v podstatě stejně široké jako Twiny.S úpravou držáku jsem
nacpal mezi 23,5 a 28,5 i Badr.Ale o přesném nastavení se pochopitelně nedá hovořit.
uživatel
Saxon
12.07.2008, 20:50.55

Saxone,

na 42E Nasn je kaput?
uživatel
poky1
12.07.2008, 20:52.41

poky1

No to nevim,jsem ted u rodičů.Něco mi uniklo?
uživatel
Saxon
12.07.2008, 20:54.04

RE: toroidicka parabola

ále, nemůžu ho najít :(( zůstanu na Astrách a hotovo
uživatel
poky1
12.07.2008, 20:56.47

RE: toroidicka parabola

12,661/V 9150 5/6
uživatel
Saxon
12.07.2008, 20:58.42

RE: toroidicka parabola

nemá to moc velkou páru,možná to ted nejde,je přeci jen zataženo.Přijímám to na samém kraji T90 a za tohoto počasí je to na hraně.
uživatel
Saxon
12.07.2008, 21:02.44

RE: toroidicka parabola

asi ta bouřka co tu zrovna řádí
uživatel
poky1
12.07.2008, 21:16.23

RE: toroidicka parabola

Vyzkoušej to zítra večer,uvidíš,že to pojede.
uživatel
Saxon
12.07.2008, 21:18.02

RE: toroidicka parabola

zítra už tu přece nebudu :)
uživatel
poky1
12.07.2008, 21:23.44

RE: toroidicka parabola

...a gampak jédeš na rekreaci?Snad ne do Varny,Soči či jiné letovisko?
uživatel
Saxon
12.07.2008, 21:37.34

RE: toroidicka parabola

ani nevím, rozhodne se zítra, někam do tepla
uživatel
poky1
12.07.2008, 21:42.44

RE: toroidicka parabola

Já chci jet v půlce prázdnin na Istrii autem,ale když jsem dnes slyšel o té 30km koloně,tak mi zatrnulo.Vezmu horáka a pojedu na Lipno,tam se sperem v každým kempu a budem opálený taky....V Horní Plané je super kuželkárna,jede se tam až skoro do rána.Přeji Ti hezkou dovolenou.
uživatel
Saxon
23.07.2008, 19:52.22

To:docdoutník

No to máš sice v něčem pravdu s tou cenou poštovného z německa popř. benzínu za auto ale je tu ještě třetí cesta ,při troše štěstí oslovit nějakého kamionáka co tam jezdí immerwere na otočku,zjistit kam jezdí a pak na netu najít nejbližší prodejnu a máš to za flašku.To co bydlí blízko hranic to pak mají samozřejmě za babku při víkendovém nákupu za čarou.
uživatel
DVB