Quantcast

CME (Central European Media Enterprises)

logo CME (Central European Media Enterprises) Společnost CME (Central European Media Enterprises) je přední televizní vysílací společností v šesti zemích střední a východní Evropy. V Česku vlastní úspěšné komerční stanice - celoplošnou TV Nova, kabelové a satelitní placené kanály Nova Sport 1, Nova Sport 2, Nova Sport 3, Nova Sport 4, dále filmový a seriálový program Nova Cinema, zábavní a komediální Nova FUN, retro kanál Nova Gold, mužský kanál Nova Action a ženský Nova Lady.

Televizní stanice společnosti CME se nacházejí v Bulharsku (bTV, bTV Cinema, bTV Comedy, bTV Action, bTV Lady a Ring.bg), Chorvatsku (Nova TV, Doma, Nova, World a MiniTV), České republice (TV Nova, Nova Cinema, Nova Sport 1, Nova Sport 2, Nova Sport 3, Nova Sport 4, Nova International, Nova Action, Nova Fun, Nova Gold, Nova Lady), Rumunsku (PRO TV, PRO TV International, Acasa, Acasa Gold, PRO Cinema, Sport.ro, Pro TV Chisinau), na Slovensku (TV Markíza, TV Markíza International, TV Doma, TV Dajto, Markíza Krimi) a ve Slovinsku (POP TV, Kanal A a Brio, Oto, Kino a Astra). V polovině ledna 2010 CME prodala své aktivity - televize Studio 1+1, Studio 1+1 International, Kino a Citi na Ukrajině.

CME vlastní televize na území na kterém žije několik desítek miliónů lidí.

CME byla v říjnu 2019 prodáma společnosti PPF. Regulační úřady daly transakci zelenou začátkem října 2020.

Nový majitel CME, společnost PPF, v únoru 2022 převzala chorvatskou RTL, kde nyní provozuje stanice RTL, RTL 2, RTK Kockica, RTL Adria, RTL Crime, RTL Living, RTL Passion a RTL Croatia World.