Quantcast

Vlastník TV Nova navýšil podíl v ProSiebenSat.1 Media

| redakce | tisk

Skupina PPF, která mimo jiné v Česku provozuje televizní skupinu Nova a na Slovensku TV Markíza, informovala o tom, že navýšila svůj podíl v podobě akcií a dalších instrumentů ve společnosti ProSiebenSat.1 Media SE. Na celkem 10,1 procenta.

"PPF rovněž zahájila komunikaci s ProSieben ohledně zastoupení akcionářů v dozorčí radě společnosti. PPF věří, že ProSieben zajistí spravedlivé zastoupení všech významných akcionářů v dozorčí radě," uvedla PPF.

PPF koupila 9,1% podíl v této německé televizní skupině koncem února letošního roku. Během krátké doby navyšuje svůj podíl.

Central European Media Enterprises (CME), patřící PPF, provozuje řadu televizních stanic a on-line mediálních společností ve střední a jihovýchodní Evropě.

Skupina ProSiebenSat.1 Media provozuje na německé televizním trhu lineární kanály ProSieben, Sat.1, kabel eins, sixx, ProSieben Maxx, Sat.1 Gold, kabel eins Doku, na rakouském navíc stanice ATV, ATV2, Puls 4 a ve Švýcarsku Puls 8. Na německém trhu nabízí také tři placené programy - ProSieben Fun, Sat.1 Emotions a kabel eins classics. Pro diváky v USA a Kanadě provozuje mezinárodní kanál ProSiebenSat.1 Welt.

Reklama
Vybrané články