Quantcast
CryptoBox 800 UHD

UPC promítne zvýšení DPH do koncových cen

| Martin Vyleťal | tisk

Společnost UPC Česká republika, největší tuzemský poskytovatel kabelové televize, promítne do koncových cen zvýšení daně z přidané hodnoty (DPH) o jeden procentní bod do koncových cen pro své zákazníky. Od ledna se kvůli úsporným vládním opatřením zvýší obě sazby DPH.

UPC zvýší koncovou cenu o jedno procento - tedy jen o změnu v sazbě DPH.

"Nejdříve ze všeho musím upozornit, že základní sazba bez DPH zůstává u všech služeb UPC pro rok 2010 nezměněna. To znamená že od nového roku nezdražujeme, nicméně ceny se přesto změní díky tomu, že budeme nuceni promítnout do koncové ceny za službu právě novou sazbu DPH. Ke každé položce za službu připočteme novou sazbu DPH ve výši 20% podle standardních pravidel. Tato úprava se bude týkat všech služeb včetně balíčků," řekl webu parabola.cz František Malina, tiskový mluvčí a ředitel PR společnosti UPC ČR.

Digitální televize Starter s nabídkou 25 televizních programů kvůli růstu DPH podraží o 3 koruny na 302 Kč měsíčně (dosud 299 Kč). Širší balíček programů digitální TV pod názvem Standard se 75 TV kanály bude o 5 korun dražší a bude stát 604 Kč (dosud 599 Kč).

Tématické balíčky k digitální televizi se zdraží o korunu na 120 Kč měsíčně (nyní 119 Kč).

Internet zdarma k digitální TV zůstává logicky zdarma.

Kabelový internet UPC Fiberpower 10M bude nově stát 494 Kč (dosud 490 Kč), nejrychlejší 100 Mbps internet bude za 1765 Kč (dosud 1750 kč).

Telefon od 1 Kč, nejoblíbenější kreditní tarif Kredit 50 bude díky zaokrouhlení částky dolů stále za původních 50 Kč.

Reklama
Vybrané články