ORF2 Europe zřejmě začátkem roku 2011 skončí
| redakce | tiskRakouský veřejnoprávní broadcaster ORF zřejmě ukončí provoz svého kanálu ORF2 Europe. Podle aktuálního plánu by měla stanice skončit začátkem příštího roku. ORF2 Europe vysílá volně (free to air) na satelitu Astra (19,2°E).
ORF2 Europe vysílá shodný program s ORF2 a to jen ty relace, na které má ORF práva k celoevropskému satelitnímu šíření. Ostatní pořady jsou na stanici ORF2 Europe nahrazeny teletextovými stránkami. Klasický kanál ORF2 a stejně i ORF1 spolu s verzemi ve vysokém rozlišení jsou na satelitu kódovány. Příjem je možný jen na území Rakouska.
Jako důvod k ukončení ORF2 Europe korporace ORF uvádí nedostatek práv pro vysílání do zahraničí.
ORF2 Europe by v budoucnu mohl nahradit nový kanál určený speciálně pro diváky v zahraničí. Podrobné plány ale zatím ORF nemá.
Připomeňme, že začátkem letošního roku měl z finančních důvodů skončit sportovní kanál ORF Sport Plus. Především díky optimalizaci nákladů bylo vysílání zachráněno.
zdroj: APA
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:05 Odstíny Colours of Ostrava 2026
20:00 Tři mušketýři 2
20:20 Inferno
20:15 Zákony vlka 2 (3)
20:10 Labyrint 3 (6)
20:05 Sejdeme se na Cibulce
20:30 Winnetou
20:10 GEN.sk
20:30 Susedia
20:20 V sedmém nebi