Quantcast

Sportovní kanál Trojka zatím nekončí

| redakce | tisk

Slovenská televize (STV) zatím neplánuje zrušení sportovního okruhu Trojka (STV3). Kvůli kritické finanční situaci televize měl kanál Trojka ukončit či přerušit vysílání k 1.11.2010.

Informaci o ukončení Trojky přinesl server medialne.sk, který dále uvádí, že nasmlouvané sportovní přenosy se ze zrušené Trojky mají přesunout na Dvojku. Vedení televize zatím nerozhodlo o pozastavení kanálu. Uvedl to v reakci na informace v tisku mluvčí STV Peter Susko.

"Manažment Slovenskej televízie v súčasnosti skúma rôzne možnosti, ako naplniť odporúčanie Rady STV generálnemu riaditeľovi STV zvýšiť účinnosť navrhovaných úsporných opatrení tak, aby sa výraznejšie premietli do výdavkovej časti rozpočtu 2010. Variant pozastavenia vysielania Trojky ako programového okruhu STV bol na stole ako jedna z takýchto možností. Nič však ešte nebolo rozhodnuté," reagoval pro agenturu SITA Susko.

Trojka zahájila vysílání před 2 lety a 2 měsíci. Z důvodu finančních problémů stanice omezila vysílání na cca 5 až 7 hodin programu denně. Vysílání startuje kolem 17. hodiny. Přes den je na obrazovce Trojky monoskop.

Obecně STV má problém s financováním svých kanálů. Jedním z nedávných návrhů bylo sloučit kanály Jednotka a Dvojka.

zdroj: medialne.sk, Pravda.sk, SITA

Reklama
Vybrané články