CryptoBox 800 UHD

Boj o titul mistra světa v těžké váze na Nova Sport a Voyo.cz

| redakce | tisk

Ukrajinský boxer Vladimir Kličko bude v sobotu 7. července obhajovat své čtyři tituly mistra světa v těžké váze. Ve švýcarském Bernu nastoupí proti Američanovi Tonymu Thompsonovi. Boj o titul mistra světa vysílá v sobotu Nova Sport od 21:25 a Voyo.cz již od 21:00.

Kličko hájí nejen své pásy, ale také dominanci obou bratrů Kličků, kteří jako první v dějinách drží všechny čtyři hlavní tituly v těžké váze (WBA, WBC, WBO, IBF). Kličko s Thompsonem se utkali již v roce 2008, kdy vyhrál ukrajinský boxer knokautem v jedenáctém kole. Od té doby ale americký rohovník vyhrál všech pět zápasů, a navíc před časovým limitem.

Ve formě je ale samozřejmě i Vladimir Kličko - současná jednička v těžké váze. Šestatřicetiletý Ukrajinec prohrál naposledy v roce 2004 s Lamonem Brewsterem, od té doby se jeho vítězná šňůra rozrostla na patnáct zápasů. Naposledy mladší z bratrů Kličkových knokautoval Francouze Jeana Marca Mormecka ve čtvrtém kole.

Tony Thompson se ve svých čtyřiceti letech vrací do profiringu po více než roční pauze. Naposledy porazil Maurice Harrise v květnu loňského roku, kdy svého krajana vyprovodil z ringu ve třetím kole.

Zápas vysílá 7. července Nova Sport od 21:25 a Voyo.cz již od 21:00.

zdroj: Nova Sport