CryptoBox 800 UHD

Sky Italia asi skončí v Seca Mediaguard2

| redakce | tiskobrázek k článku: Sky Italia asi skončí v Seca Mediaguard2

Provozovatel italské digitální placené televize Sky Italia údajně zvažuje ukončení kódování programů v systému Seca Mediaguard2.

Kódovací systém Seca Mediaguard2 byl nedávno hackery prolomen. Na pirátských kartách a emulátorech "hraje" kompletní nabídka Sky Italia. A to je možná důvod, proč společnost News Corp., která provozuje placenou televizi v Itálii, plánuje zastavení kódování v Seca Mediaguard2. Dokonce v prolomení systému Seca2 má mít prsty právě News Corporation, která chce dokázat, že systém Seca2 není bezpečný kódovací systém. News. Corp. chce prosadit vlastní systém NDS Videoguard, který používá mj. britská Sky Digital. Tento systém se zatím nepodařilo hackerům nikdy nalomit.

Sky Italia až do února používala celkem 3 kódovací systémy Seca Mediaguard, Videoguard a Irdeto, které se staly pozůstatkem po původních italských pay-tv Tele+ a Stream TV. V únoru 2004 podnikla Sky Italia krok k lepšímu zabezpečení programů - skončila v systému Irdeto. Nadále zůstává nejasná situace ohledně používání systému Seca Mediaguard. Podle zatím nepotvrzených informací má Sky Italia kódovat v Seca2 až do konce srpna 2004.

Zda skutečně Sky Italia skončí v Seca2 v uvedený termín není zatím jasné. Provozovatel by musel do té doby vyměnit okolo 1 miliónu receiverů Goldbox, které nyní přijímají programy Sky Italia ze systému Seca2, případně by musel zajistit upgrade na příjem programů z NDS Videoguard. (XY)