Široká nabídka DVB-T antén

Fed Cup na Galaxii sport

| redakce | tisk

Letos poprvé přináší sportovní program Galaxie sport divákům tenisové přímé přenosy z Fed Cupu, ženské obdoby o něco staršího a známějšího Davis Cupu. V sobotu 23. dubna a v neděli 24. dubna bude Galaxie sport vysílat z pražské Štvanice utkání 1. kola mezi Českou republikou a Japonskem. Nový fedcupový kapitán českého týmu Tomáš Petera zatím nominoval pětici hráček, ze kterých ve čtvrtek před utkáním vybere čtyři do sestavy. Zatím to jsou Nicole Vaidišová (34.místo na žebříčku WTA), Klára Koukalová (42.), Iveta Benešová (54.), Květa Peschke (67.) a Barbora Strýcová (80.). Japonsku chybí dvě nejlepší tenistky Šinobu Asagoe a Ai Sugijama (22. a 24. místo světového žebříčku), a tak nominovali čtveřici Akiko Morigami (74.), Aiko Nakamura (100.), Rika Fujiwara (107.) a Saori Obata (147.).

V letošním roce hraje Česká republika ve Světové skupině II. Vítězné týmy 1. kola budou hrát 9. - 10. července s poraženými ze Světové skupiny I. o účast v elitní osmičce Fed Cupu v příštím roce. Naopak poražené týmy se musí utkat o setrvání ve Světové skupině II.

V sobotu začíná přímý přenos od 11 hodin a diváci uvidí obě úvodní dvouhry. V neděli bude Galaxie sport vysílat první dvouhru také od 11 hodin a vzhledem k dalšímu nabitému programu uvidí diváci rozhodující zápas tohoto kola Fed Cupu ze záznamu od 20 hodin (může to být jedna z dvouher, nebo závěrečná čtyřhra). Na pražské Štvanici se musí odehrát všech pět zápasů i v případě, že bude rozhodnuto dříve, utkání může rozhodčí zkrátit pouze z důvodu nepříznivého počasí.

zdroj: PR Galaxie Sport