CryptoBox 800 UHD

Německý FTA kanál Disney Channel testuje na 19,2E

| redakce | tisk

Na německém trhu skončila bezplatná komerční stanice Das Vierte. Na kmitočtech této televize se již objevilo promo německé verze Disney Channel, která odstartuje 17.1.2014.

Konec Das Vierte souvisí s převzetím této televize americkou mediální společností Walt Disney od ruského mediálního manažera Dmitrije Lesnewskiho. Ten získal stanici Das Vierte od americké firmy NBC Universal v červnu 2008.

Walt Disney již dříve ohlásil, že akvizici využije pro spuštění bezplatné německé verze televize Disney Channel. Na německém trhu donedávna působil placený kanál Disney Channel v SD i HD kvalitě. Stanice byla součástí platformy Sky Deutschland. Tato verze skončila koncem listopadu loňského roku.

Německý FTA kanál Disney Channel testuje na 19,2E
▲ Německý FTA kanál Disney Channel testuje na 19,2E

Disney Channel v Německu bude další tradiční placenou televizí, kterou budou moci diváci sledovat zcela zdarma - po stanicích jako Nickelodeon, Comedy Central či Eurosport.

Provozovatel Disney Channel již spustil promo smyčku v SD i HD rozlišení s tradičním odpočítáváním do zahájení vysílání. SD verze bude nekódovaná, HD mutace jen pro klienty HD+ a Sky Deutschland.

technické parametry - Disney Channel SD:

Astra 1M (19,2°E), freq. 12,460 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, FTA

technické parametry - Disney Channel HD:

Astra 2C (19,2°E), freq. 10,803 GHz, pol. H, SR 22000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, CA Nagra MA, Videoguard