ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
CryptoBox 800 UHD

EBU vysílá MS ve fotbale z Brazílie v Ultra HD

| redakce | tisk

Evropská vysílací unie (EBU), distributor prémiových sportovních a zpravodajských událostí, vysílá probíhající světový fotbalový šampionát z Brazílie v Ultra HD rozlišení přes satelity SES po celé Severní Americe, Latinské Americe, Evropě a Asii. Informoval o tom operátor SES.

Eurovision distribuuje přímé přenosy zápasů v Ultra HD přes globální síť na satelitu NSS 806 a teleportu SES v Manassas. Satelity SES NSS 7 a SES 6 umožňují Eurovision odvysílat 12 zápasů z MS ve fotbale z Brazílie z mezinárodního vysílacího centra v Rio de Janeiro.

"Eurovision a EBU se připravuje na jeden z největších požadavků na vysílací operace v historii mistrovství světa, nyní včetně Ultra HD obsahu. Přímé přenosy některých zápasů v Ultra HD umožní spotřebitelům nahlédnout do budoucnosti televize," řekl Paolo Pusterla z Eurovision.

"Spotřebitelé dnes očekávají vyšší a lepší kvalitu obrazu při sledování televizního vysílání," uvedla k tomu Samantha McCloskey, vice presidentka pro příležitostné využívání satelitní kapacity v SES.