Quantcast

Eurosport představí Major League Soccer evropským fotbalovým fanouškům

| redakce | tisk

Eurosport oznámil, že dosáhl dohody se severoamerickou fotbalovou ligou Major League Soccer a bude vysílat zápasy MLS na evropském kontinentě. Čtyřletá smlouva zahrnuje vysílání až do roku 2018 (sezóna MLS trvá od března do prosince) a je nejrozsáhlejší dohodou o vysílání MLS v zahraničí v historii.

Dohoda zahrnuje exkluzivní televizní a digitální práva na všechny zápasy ligové sezóny, MLS play-off, MLS Cup a All-Star Game. Zápasy bude Eurosport vysílat na obou programech Eurosport International a Eurosport 2 a budou dostupné také na aplikaci Eurosport Player. Major League Soccer odstartovala v roce 1996 a v současnosti ji hraje 20 klubů z USA a Kanady. V posledních letech zaznamenala liga významný nárůst popularity a průměrná návštěvnost převyšuje NBA i NHL.

Generální ředitel Eurosportu Peter Hutton: „Mám radost, že mohu oznámit naši dlouhodobou spolupráci s MLS. Nedávné přestupy Stevena Gerrarda a Franka Lamparda jsou dalšími důkazy, že liga investuje do celosvětově uznávaných jmen, což jí pomůže na mezinárodní úrovni. Eurosport bude MLS vysílat živě a také v hlavním vysílacím čase, aby MLS představil co nejširšímu publiku v Evropě. Dohoda s MLS je významným krokem v posílení fotbalového vysílání Eurosportu a zároveň znamením, že v Eurosportu věříme v růst a potenciál MLS“.

Prezident MLS Business Ventures Gary Stevenson: „Partnerství s Eurosportem nám umožní významně rozšířit naši mezinárodní stopu. Eurosport si vybudoval výbornou pověst vysíláním skvělého sportovního obsahu a my jsme nadšení, že jsme jeho novým partnerem. Čeká nás vzrušující sezóna MLS plná světových hvězd jako David Villa, Frank Lampard a Kaká, celkem budou hrát MLS fotbalisté ze 60 zemí“.

Eurosport bude každý hrací týden vysílat živě až 4 zápasy MLS včetně nedělního večerního přenosu od 23 hodin a poté od 1 hodiny v noci z neděle na pondělí. Každý hrací víkend bude uveden v pátek 30minutovým magazínem, který představí nadcházející ligové kolo.

Vysílání úvodního kola MLS na Eurosportu:

7. března:
Los Angeles Galaxy - Chicago Fire, živě, 4:00 Eurosport International
D.C. United - Montreal Impact, živě, 21:00 Eurosport 2

8. března:
Orlando City SC - New York City FC, živě, 22:00 Eurosport International
Sporting Kansas City - New York Red Bulls, živě, 00:00 Eurosport International

Před nedělním zápasem mezi Orlandem a NY bude Eurosport od 21:30 vysílat 30minutový exkluzivní program s Brazilcem Kaká a španělským střelcem Davidem Villou.

zdroj: Eurosport

Reklama
Vybrané články