Quantcast

Slavný červený gauč ze Show Jana Krause je na prodej

| redakce | tisk

Do pořadu byl pořízen nový červený gauč, k nerozeznání od toho původního. Ten starý si bude moci ve veřejné dražbě pořídit kdokoli. Pohovka je od teď až do konce dražby vystavena v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Můžete si na ni sednout a pořídit si selfie.

S Janem Krausem se pak můžete osobně setkat na pohovce za výlohou v průběhu dne 17. září. Výtěžek z akce podpoří Nadaci Emil.

Dražba odstartuje 28. 9. na www.aukro.cz.

Show Jana Krause a červený gauč. To k sobě patří! A to tak neodmyslitelně, že se gauč stal v průběhu let nejen symbolem Show Jana Krause, ale i řady dalších českých talkshow. Z červené pohovky si s Janem Krausem povídal už kdekdo. Počínaje osobnostmi, jako je Madeleine Albrightová, přes sportovní hvězdy, jako jsou Petr Čech, Tomáš Berdych nebo Radek Štěpánek, až po desítky úžasných lidí, které Jan Kraus poprvé představil „světu“ právě ve své show.

Slavný červený gauč ze Show Jana Krause je na prodej
▲ Slavný červený gauč ze Show Jana Krause je na prodej

Kromě nich na červeném gauči prožili svých pár minut slávy také zástupci zvířecí říše. Zatímco lenochod si ve své zpomalenosti ani nestačil všimnout, kde zrovna je, papoušek ara pojal svou účast v pořadu trochu vědecky a zaujatě začal zobákem zkoumat samotného moderátora. Naopak skunk (vlastně skunčice) odmítl jakkoli participovat na natáčení a ve své přepravce na gauči usnul. Ostatně nebyl jediný. To se při natáčení podařilo i Karlu Schwarzenbergovi. Že by byl červený gauč tak pohodlný?

Kdybychom měli jmenovat každého, kdo na něm seděl, zabralo by to spoustu času. Od roku 2010 to totiž bylo během více než dvou set natáčení téměř 630 hostů. Gauč vyniká i tím, že je na rozdíl od jiných běžných kusů „domácího“ nábytku poměrně zcestovalý. S týmem, který připravuje SJK, byl na natáčeních v Miláně, v Londýně, v Liptovském Mikuláši, v Ostravě či v Bratislavě. Je pravděpodobně také nejsledovanějším gaučem v českých televizích - celkem ho vidělo něco kolem 107 000 000 diváků. A to zdaleka není vše! V divadle Archa si gauč na vlastní oči prohlédlo už téměř 65 000 diváků a na YouTube má Show Jana Krause přes 95 000 000 zhlédnutí.

Míry a váhy této červené mediální hvězdy? Jsou sice trochu nemodelkovské, ale v tomto případě platí, že čím větší, tím lepší. Tedy 220 x 85 x 80, váha kolem 80 kg. Tyto údaje nejsou nepodstatné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Teď máte totiž jedinečnou možnost stát se majitelem tohoto gauče, který jde do dražby. Můžete si tak aspoň dílčím způsobem přenést neopakovatelnou atmosféru z natáčení Show Jana Krause k sobě domů a udělat radost nejen sami sobě, ale i dětem, které podporuje Nadace Emil. Právě na její konto totiž půjde celý výtěžek z dražby. Motivací je více než dost. Jdete do toho?

zdroj: FTV Prima

Reklama
Vybrané články