Radiokomunikace obnovily DAB+ experiment v Praze
| redakce | tiskSpolečnost České Radiokomunikace (ČRa) dnes 19. října 2015 v 10:00 hodin obnovila provoz pilotního digitálního rozhlasového vysílání v systému DAB+ (Digital Audio Broadcasting) na území hlavního města.
Vysílání je šířeno se stejnými parametry jako před odstávkou, a to ze Strahovského vysílače na kanálu 10D ve III. pásmu a z vysílače Praha-město (Žižkov) v bloku LI v L-pásmu.
technické parametry DAB+ sítí:
• Praha - Strahov, kanál 10D (III. pásmo)
• Praha - Žižkov, kanál LI (L pásmo)
V DAB+ sítí budou vysílat výhradně soukromí provozovatelé rozhlasového vysílání, Český rozhlas v srpnu přesunul své vysílání do experimentální DAB+ sítě. Pilotní DAB+ vysílání signálem pokrývá více jak 800 tisíc obyvatel v Praze.
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Vyprávěj
20:00 Policajt
20:20 Slunce, seno a pár facek
20:15 Máme rádi Česko
20:10 Návštěvníci: Cesta do Ameriky
20:05 Vítejte ve světě Andrého Rieu II (4, 5)
20:30 Slovenka roka
20:10 Família
20:30 Kukučka (5)
20:20 Hra o královnu