Quantcast

Česká televize slaví životní jubileum Jiřiny Bohdalové

| redakce | tisk

Premiéra filmu Každý milion dobrý, zábavný pořad s Martinem Dejdarem, dokumentární vhled do profesního i soukromého života a celá plejáda dalších snímků a pořadů, které jsou neodmyslitelně spojeny se jménem Jiřiny Bohdalové. První květnový týden bude na obrazovkách České televize patřit oslavám životního jubilea jedné z nejvýraznějších českých hereček.

Jiřina Bohdalová oslaví narozeniny 1. května, den pětaosmdesátého jubilea ale předznamenají již sobotní pořady ČT1 - pohádka Čert a Káča podle předlohy Boženy Němcové a dokument Viktora Polesného Neobyčejné životy. V neděli pak ČT1 zahájí tematické vysílání legendární pohádkou Nesmrtelná teta. Od osmi hodin večer čeká na diváky premiéra filmu režiséra a scenáristy Zdeňka Zelenky Každý milion dobrý, ve kterém se kromě Jiřiny Bohdalové představí také Ondřej Vetchý, Viktor Preiss či Tatiana Vilhelmová.

Bohatou hereckou kariéru Jiřiny Bohdalové připomene i ČT art, a to například komedií Divadla na Vinohradech Dům na nebesích z pera dramatika a scenáristy Jiřího Hubače, nebo televizní inscenací klasické komedie Johanna Nepomuka Nestroye Talisman, ve které si s Jiřinou Bohdalovou zahrály Iva Janžurová a Jiřina Jirásková.

Tím nejlepším, co je na poli televizní zábavy spjato se jménem Jiřiny Bohdalové, provede diváky v sobotu, 7. května od 20 hodin na programu ČT1 Martin Dejdar v zábavném pořadu Dárkový koš pro Jiřinu.

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články