CryptoBox 800 UHD

Orion s DTH platformou pro Gruzii, Arménii a Ázerbájdžán

| redakce | tisk

Ruský satelitní operátor Orion Express uzavřel spolupráci s gruzínským kabelovým operátorem Super TV. Obě strany mají v úmyslu společně poskytovat satelitní televizi na území Gruzie.

Ruská strana v tomto projektu má sloužit jako technologický partner a bude poskytovat širokou škálu služeb pro DTH platformu. Orion Express bude poskytovat satelitní kapacitu na orbitální pozici 85,2°E, kde pracují družice Intelsat 15 a Horizons 2, dále poskytne systém podmíněného přístupu, technickou pomoc a přijímací zařízení schopné přijímat pozemní a satelitní signál. Přijímače vyvinula čínská společnost NewGlee.

Nová služba Orion Express a Super TV odstartuje v nejbližší době. Později chce ruský operátor vstoupit na trhy v Arménii a Ázerbájdžánu.

Operátor očekává, že během prvního roku provozu platformy získá 20 tisíc abonentů. Zde je třeba poznamenat, že celkový počet domácností se satelitním příjmem v Gruzii je 120 tisíc, hlavním hráčem na trhu je satelitní platforma MagtiSat.

Super TV je v současné době třetím největším poskytovatelem placené televize v Gruzii a dodává služby pro 49 tisíc domácností.

Společný projekt Orion Express a Super TV má přinést programovou nabídku složenou z 83 programů, z toho 61 bude vysílat přes satelit a zbývající budou z pozemních vysílačů. Předplatné se má pohybovat kolem 6 lari (cca 64,2 Kč), zatímco 200 lari (cca 2140 Kč) bude stát zařízení a jeho instalace.

Orion Express je v současné době třetím největším poskytovatelem DTH služeb v Rusku. Satelitní platformy pro zákazníky v Rusku poskytuje ze satelitů Intelsat 15 / Horizons 2 (85,2°E) a Express AM5 (140°E).

zdroj: satkurier.pl, cableman.ru