Quantcast

Animovaná tvorba České televize v AT-studiu

| redakce | tiskobrázek k článku: Animovaná tvorba České televize v AT-studiu

Česká televize se rozhodla vyrábět animovanou tvorbu ve vlastních výrobních kapacitách. Na základě analýzy tvůrčích, ekonomických a v neposlední řadě i výrobních kapacit v oblasti animovaných filmů se Česká televize rozhodla opět zahájit provoz vlastního AT-studia specializovaného na realizaci animovaných seriálů, zejména Večerníčků.

Každodenní podvečerní vysílání Večerníčků patří k programu České televize již 40 let. ČT se stala v posledních patnácti letech prakticky jejich monopolním producentem, proto se rozhodla navázat na původní tradici vlastní výroby, která byla ukončena v roce 1990.

Vznikajícím AT studiem chce Česká televize navázat na mimořádný odkaz kvalit české školy animace, která právem patří do kontextu světové kinematografie. ČT bude spolupracovat nejen se zkušenými profesionály, ale dá příležitost i mladým talentovaným mladým tvůrcům, kteří budou realizovat umělecko-dramaturgické záměry Centra tvorby pro děti a mládež. Do budoucna chce Česká televize využít i moderní digitální technologii.

Prvním počinem bude výroba sedmidílného seriálu Honzík a Samuel autora a režiséra Ivana Renče, který výtvarně ztvárnil Gabriel Filcík. Animátorem nového Večerníčku je Martin Pospíšil a kameramanem Jiří Větroň. Seriál bude vyprávět o příhodách malého Honzíka a ledního medvěda Samuela. ČT ho odvysílá v příštím roce.

Martin Krafl
Tiskový mluvčí ČT

Reklama
Vybrané články