Široká nabídka DVB-T antén

Filipínské programy FTA v novém muxu na 36E

| redakce | Tisk

Na satelitu Eutelsat 36B na pozici 36°E byl uveden do zkušebního provozu nový DVB-S2 multiplex, který obsahuje převážně programy z Filipín. Paket se vysílá v euroasijském svazku. Příjem je proto možný s parabolami malých rozměrů.

Paket se nachází na kmitočtu 11,305 GHz a první den obsahoval jen jednu stanici - tv-E HD. Následující den se v tomto multiplexu ojevily další televizní programy - Bulb HD, UNTV, DZRH News, Telenovela Channel, GNN, Island Living Channel, CLTV36, Filipino TV a GNN. Všechny programy se vysílají v MPEG-4/H.264, stanice tv-E HD a Bulb HD jsou poskytovány v HD rozlišení. Dále se v multiplexu vysílá také rozhlasová stanice Living Asia v AAC.
Obrázek k textu: Filipínské programy FTA v novém muxu na 36EObrázek k textu: Filipínské programy FTA v novém muxu na 36E

Program tv-E HD se vysílá ve formátu MPEG-4/4:2:0 YUV se kterým mohou mít přijímače problémy a na pozici test-HD, kde se vysílá tato stanice, mohou slyšet jen zvuk.
Obrázek k textu: Filipínské programy FTA v novém muxu na 36EObrázek k textu: Filipínské programy FTA v novém muxu na 36E

technické parametry:

• Eutelsat 36B (36°E), freq. 11,305 GHz, pol. H, SR 30000, FEC 5/6, DVB-S2/QPSK, FTA