Široká nabídka DVB-T antén

Freesat UK zařadil stanice Quest a Quest Red a zůstanou FTA

| redakce | Tisk

Britská bezplatná satelitní platforma Freesat zařadila do své nabídky dvě neplacené stanice ze skupiny Discovery Networks - Quest a Quest Red. Dohoda zároveň potvrzuje, že obě stanice zůstanou na satelitu nekódované ( FTA) a dostupné klientům Freesatu na pozicích 167 a 169.

Stanice Quest přináší zábavní a lifestylové pořady. Vysílá od 30.9.2009 a od počátku byla dostupná zdarma pro diváky bezplatné pozemní platformy Freeview. Nyní si mohou programy stanice vychutnat i diváci satelitní služby Freesat.
Obrázek k textu: Freesat UK zařadil stanice Quest a Quest Red a zůstanou FTAObrázek k textu: Freesat UK zařadil stanice Quest a Quest Red a zůstanou FTA

Quest Red nabízí portréty významných osobností, dokumenty o historii lékařství a podobně. Stanice vznikla nedávno - 15.3.2017.
Obrázek k textu: Freesat UK zařadil stanice Quest a Quest Red a zůstanou FTAObrázek k textu: Freesat UK zařadil stanice Quest a Quest Red a zůstanou FTA

Vedle Quest a Quest Red existují ještě oba programy s hodinovým časovým posunem - tedy Quest +1 a Quest Red +1. Tyto verze nejsou součástí Freesatu UK ale zůstávají FTA. Pro diváky ve střední Evropě jsou zajímavé především ty s hodinovým posunem - jsou totiž šířeny z evropského svazku satelitu Astra 2E, resp. Astra 2G a příjem je proto možný s parabolami menších rozměrů (od cca 70 cm) i v Česku a na Slovensku. Mateřské verze (bez časového posunu) jsou šířeny v britském svazku, který je možné přijímat v některých regionech střední Evropy s parabolami velkých rozměrů (180 cm a více).

technické parametry - Quest +1 (EU beam):

• Astra 2G (28,2°E), freq. 11,582 GHz, pol. H, SR 22000, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA

technické parametry - Quest Red +1 (EU beam):

• Astra 2E (28,2°E), freq. 11,875 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK, FTA

technické parametry - Quest, Quest Red (UK beam):

• Astra 2E (28,2°E), freq. 11,426 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA