Dreambox DM920 ultra HD od prosince v prodeji

| redakce | tisk

Začátkem prosince bude zahájen prodej dlouho očekávaného nového multimediálního set top boxu Dreambox DM920 Ultra HD. Nový přístroj nabídne variabilní konfiguraci tuneru s FBC a multistreamem založené na chipsetu Broadcom.

Přijímač bude dále vybaven dvěma sloty CI (Common Interface), 8 GB flash pamětí a možností připojení 2,5" HDD. Na zadní straně nové vlajkové lodi Dreamboxu jsou také dva sloty pro tunery.

Dreambox DM920 ultra HD od prosince v prodeji
▲ Dreambox DM920 ultra HD od prosince v prodeji

DM920 bude na trh dodáván v různých verzích. Model s twin tunerem pro satelitní příjem nebo hybridním tunerem DVB-C/T2 pro příjem kabelové a terestrické televize bude v obchodech za doporučenou cenu 349 eur. Varianta s triple tunerem DVB-S2X s podporou multistreamu bude nabízena za 369 eur.

Za stejnou cenu bude Dreambox také s novým twin DVB-S2X MS tunerem s FBC technologií, která umožní záznam programů až z osmi transpondérů současně. Tuner založený na Broadcomu BCM45308x je prvním tunerem na trhu s tímto čipsetem. Druhý slot umožňuje řadu kombinací. Brzy budou nabízeny i DVB-C tunery s podporou FBC.

Dreambox DM920 ultra HD od prosince v prodeji
▲ Dreambox DM920 ultra HD od prosince v prodeji

Ve srovnání s předchozím modelem poskytuje nový Dreambox paměť flash o velikosti 8 GB, což je dodatečná kapacita pro budoucí aplikace.

Navzdory enormnímu výkonu má DM920 Ultra HD kompaktní rozměry svého předchůdce. Futuristický design v černém provedení a s dotykovým senzorem a velkým barevným LCD displejem na předním panelu se stal součástí nové řady 900.

zdroj: infosat.de