CryptoBox 800 UHD

Prima natáčí nový seriál Tátové na tahu

| redakce | tisk

V plném proudu je natáčení nového rodinného seriálu Tátové na tahu. Když se výchovy dětí ujmou čtyři tatínci a rozhodnou se nahradit na mateřské své ženy, dostávají se mnohdy do svízelných situací, které ale s humorem sobě vlastním brilantně vyřeší, a to pěkně „po chlapsku“! V hlavních rolích se představí herci Štěpán Benoni, Saša Rašilov, Karel Dobrý a Petr Vaněk.

Konec starých časů. Muži chodí na mateřskou, exmanželé se o potomky starají ve střídavé péči a homosexuální páry mají děti. A i když chlapi dělají totéž, co ženy, není to totéž. Chytrý, dojemný a vtipný příběh o čtyřech moderních rodinách, které mají jedno společné. Domácnost a výchovu dětí si vzali na starost muži.

Tátové na tahu (foto: Prima)
▲ Tátové na tahu (foto: Prima)

Já vlastně na mateřské začínal, vydělával jsem výrazně míň než moje tehdejší partnerka, tak jsme se dohodli, že žena bude vydělávat a já se budu starat o dceru. Dělal jsem to necelé dva roky a bavilo mě to moc, včetně všech povinností s tím souvisejících, jako je odsáté mléko, kojili jsme. Po roce musím říct, že mi z toho začalo trochu hrabat, a musel jsem ven, protože jsem neměl ještě odpracováno a hledal jsem možnost pořádně makat v tomhle oboru. Teď už bych znovu šel na mateřskou,“ říká s úsměvem herec Karel Dobrý, který hraje jednoho z tatínků na tahu, Lubora Knoppa.

Mezi těmi ostatními tatínky jsem já takový slušňák. Až by se mohlo zdát, že takový submisivní. Ale je to pozice toho chlapa, který uměl vydělat peníze - a i to dělal. Ale jeho žena má teď nějakou kariéru a profesní touhu a je to svým způsobem osvícený vztah. Takže jí to umožňuje a je tzv. na mateřský,“ prozradil ke své roli Marka Moravce herec Saša Rašilov. Herec navíc dodává, že by si sám sebe na mateřské také dokázal představit. „Ano, uměl bych si to představit, protože žijeme v době, kdy šance a možnosti jsou vyrovnané a ženy se realizují.“

A i další seriáloví tatínci v podání Štěpána Benoniho a Petra Vaňka by se mateřské dovolené nebránili. „Asi bych se toho nebál. Kdyby taková situace nastala, tak bych ji v pohodě zvládnul,“ tvrdí s odhodláním Štěpán Benoni.

Tátové na tahu (foto: Prima)
▲ Tátové na tahu (foto: Prima)

Já jsem dokonce na mateřskou chtěl jít a moje práce by mi to i umožnila. Ale jediný problém byl, že jsem nestihl zaplatit nemocenskou, a tak to nešlo. Tohle zjištění bylo mrzutý, protože jsem se na to těšil. Tak třeba příště,“ dodává Petr Vaněk.

Hlavní role se zhostil herec Štěpán Benoni, který ztvárňuje bývalého hokejistu Jakuba Berana. V seriálu má na starost půlroční miminko, takže pilně trénuje na roli otce i v reálném životě. „Já musím říct, že máme úplně skvělý dítě, byl jsem z toho od prvního dne nervózní, jak to bude probíhat. Moji dceru Adélku hraje překvapivě Albert, tak se jmenuje ten chlapeček, ale je úplně zlatý, je to miliónový herec. Snad z toho nebude mít trauma, že měl na sobě šatičky,“ říká pobaveně Štěpán Benoni.

Tatínky na tahu budou doplňovat půvabné herecké kolegyně Jana Stryková, Eva Josefíková nebo Aňa Geislerová. „Já hraji zdravotní sestru Gábinu, je to manželka Lubora a řekla bych, že my jsme takový stabilní pár. Moc hezkým způsobem umí přijímat komplikace v životě, a to se mi jeví jako nejpodstatnější, mají zkrátka svůj humor,“ říká Aňa Geislerová.

Tak trochu netradiční partnerské role se ujme i Jakub Prachař, který tvoří s Petrem Vaňkem homosexuální pár. „Hrajeme to civilně, něco ve smyslu Zkrocené hory, čili tam nejde o nějaké vykroucenosti a tyhle věci, o kterých si lidé myslí, že patří do komedií tohoto typu. Ale tady jdeme jiným směrem. Je fajn, že se to dotýká těchto pro mě důležitých témat, protože si nemyslím, že děti mají vychovávat jen heterosexuální rodiče, to si myslím, že je škoda,“ dodává Petr Vaněk.

Během seriálu s hlavními hrdiny prožíváme svatby, zrození, rozvody, kariérní pády i soukromé tragédie. Budou se nenávidět milovat, navzájem si pomáhat, a hlavně bojovat o to, aby byl každý z nich nejlepším tátou na světě. Seriál Tátové na tahu startují na Primě už v září.

zdroj: Prima