Široká nabídka DVB-T antén

Orange cez satelit na satelitu Eutelsat 16A

| redakce | tisk

Společnost Orange Slovensko podepsala svoji první víceletou smlouvu s francouzským satelitním operátorem Eutelsat Communications na distribuci placené televize Orange TV cez satelit.

Nová DTH služba byla oficiálně spuštěna před měsícem po předchozích týdnech technických testů. Teprve nyní je ale oznámeno podepsání smlouvy o pronájmu satelitní kapacity.

Platforma Orange TV cez satelit se vysílá ze satelitu Eutelsat 16A na orbitální pozici 16°E a slouží zejména pro domácnosti, které nejsou v dosahu FTTH sítě. Programy jsou zakódovány systémem Irdeto.

Orange TV šíří prostřednictvím vlastní kapacity 38 programů, z toho více než polovinu ve vysokém rozlišení (HDTV). Tyto stanice jsou zařazeny do tří hlavních placených balíčků. Dodatečné tématické a prémiové programy nabízí za cenu od 6 eur měsíčně.

Orange TV cez satelit láká především na atraktivní sportovní obsah na programech Orange Sport na kterých nechybí fotbalové přenosy z Ligy mistrů UEFA, které drží pro nejbližší tři sezóny. Orange Sport vysílá také hokej, basketbal či smíšená bojová umění (MMA).