Místo pro Vaši reklamu

Kanál Rai World v angličtině nebude

| redakce | tisk

Italská veřejnoprávní Rai nakonec nespustí původně plánovaný kanál Rai World, který měl vysílat v angličtině a cílit na diváky za hranicemi Itálie. Rai se místo toho rozhodla lokalizovat své stávající kanály.

"Od 90. let má Rai svůj mezinárodní kanál Rai Italia a novější Rai Premium World. Tyto dva kanály nohou diváci přijímat kdekoliv mimo Evropu, aktuálně je šíří více než 100 operátorů po celém světě," prohlásil generální ředitel Rai Fabrizio Salini.

"V Evropě mohou diváci přijímat až sedm FTA kanálů skupiny Rai. Chceme se soustředit na stávající kanály, které budeme postupně lokalizovat do různých jazyků. Program Rai 1 se aktuálně šíří u místních operátorů v 19 zemích Evropy. Rai 2, 3 najdou diváci v sedmi zemích," vyjmenovává šéf Rai Salini.

"Čísla mluví za vše a proto nemá smysl spouštět další kanály pro mezinárodní publikum. Současná technologie nám umožní jednoduše a bez velkých dodatečných nákladů lokalizovat stávající kanály, které se mohou dostat k mnohem většímu počtu diváků, než kanál v angličtině. Brzy diváky seznámíme s novinkami," dodal generální ředitel Rai Fabrizio Salini.

Rai dnes vysílá své tři hlavní televizní kanály v ruštině a v úmyslu má vysílat stanice také ve francouzštině a němčině. Z technického pohledu hodlá vysílat zkušebně v rozlišení 8K a ukončit své stávající SD vysílání na 13°E.

zdroj: affaritaliani.it + franck