Quantcast

TCL X10 Mini LED TV: první z nové generace Mini LED TV

| redakce | tisk

Společnost TCL, s vedoucím postavením na trhu spotřební elektroniky a druhý největší světový výrobce televizorů, uvádí na český trh nový televizor TCL X10, který přináší novou technologii MiniLED v rozlišení 4K.

Tento model je vůbec první chytrá televize na trhu v kategorii Android TV s technologií Mini LED. Je také jednou z vůbec nejtenčích LED televizí s přímým podsvícením. TCL X10 byla poprvé představena na veletrhu IFA 2019, kde získala ocenění "Home Theater Gold Award".

Na českém trhu je aktuálně dostupná ve velikosti 65 palců (165 cm) pod označením TCL 65X10 a je plně lokalizovaná pro české prostředí včetně podpory nového standardu vysílání DVB-T2 HEVC/H.265.

TCL X10 (foto: TCL)
▲ TCL X10 (foto: TCL)

Vlajková loď TCL X10 kombinuje Direct Mini LED podsvícení, technologii Quantum Dot, rozlišení 4K HDR Premium, Dolby Vision i HDR10+. Výsledkem je ostrý kontrastní obraz a ohromující barvy. Nový televizor využívá také nejpokročilejší operační systém pro chytré televize Android TV se službou Google Assistant. Uživatel tak může přistupovat ke svému digitálnímu obsahu pomocí hlasového ovládání.

Technologie společnosti TCL Mini LED přináší kontrastní obraz, plný detailů s přirozeným podáním barev a posouvá rozlišení HDR na novou úroveň. Kvalitní obraz je zajištěn více než 15 000 ultratenkými diodami LED v 768 zónách. Modelová řada X10 se tak může pyšnit kvalitním podáním bílé barvy a sytých odstínů černé. A to vše bez nežádoucího halo efektu a s živými detaily pro nejlepší výsledek rozlišení HDR. Použitá technologie Quantum Dot přináší nepřekonatelné zobrazení barev (100% úroveň standardu DCI-P3 s hodnotami jasu 1 500 nits). Nativní 100Hz displej poskytuje plynulé zobrazení scén zachycující rychlý pohyb.

TCL X10 (foto: TCL)
▲ TCL X10 (foto: TCL)

Modelová řada TCL X10 přináší úžasný audio zážitek díky technologii Dolby Atmos a použitému soundbaru Onkyo 2.2. s výkonem 2 × 40 W. Nekompromisní postoj při vývoji této modelové řady dokládá také ultratenký bezrámečkový kovový design.

TCL 65X10 je k dostání prostřednictvím sítě internetových obchodů a vybraných prodejců. Doporučená koncová cena včetně DPH je 64 990 Kč.

zdroj: TCL

Reklama
Vybrané články