Quantcast

LG TV jako první na světě splňují požadavky pro 8K

| redakce | tisk

Společnost LG Electronics (LG) oznámila, že její televizory jsou prvními na světě, které překročily přísné požadavky stanovené asociací spotřebitelských technologií (Consumer Technology Association). Definují tak novou generaci 8K Ultra HD produktů a služeb, které prezentují čtyřikrát větší detail než 4K TV a šestnáctkrát větší detail než HDTV.

Oficiální průmyslové označení 8K Ultra HD a jeho logo vyvinula americká skupina CTA. Obojí vzniklo kvůli stanovení jasné definice, která maloobchodníkům a spotřebitelům pomůže lépe identifikovat produkty splňující klíčové požadavky právě 8K Ultra HD technologie. Televizory LG Real 8K, které budou debutovat na veletrhu CES 2020, jsou prvními, které překonají specifické požadavky CTA. Včetně těch, které se týkají rozlišení, digitálních vstupů, velkého dynamického rozsahu, upscalingu, bitové hloubky a metodiky měření.

LG TV jako první splňují novou definici pro rozlišení 8K
▲ LG TV jako první splňují novou definici pro rozlišení 8K

Asociace CTA založila svou definici 8K na prahu stanoveném Mezinárodním výborem pro zobrazovací metrologii. Pokyny pro měření, které je založené na kontrastním nastavení (contrast modulation = CM), uvádějí, že rozlišení musí dosahovat kontrastní modulace minimálně 50 % spolu s nejméně 33 miliony aktivních pixelů, aby se zařízení kvalifikovalo jako 8K UHD. Ostatní průmyslové standardizační organizace, jako je Mezinárodní organizace pro normalizaci (ISO), také používají pro průmyslové srovnání právě kontrastní modulaci.

Od ledna 2020 budou všechny televizory LG 8K označené logem CTA 8K UHD. Nové modely LG pro rok 2020 staví na vedoucím postavení, jakožto jediném výrobci, který nabízí televizory Real 8K ve dvou kategoriích - OLED (LG SIGNATURE OLED 8K) a LCD (LG 8K NanoCell TV). Všechny modely přinášejí hodnoty CM v rozsahu 90 %, zatímco některé jiné modely v tomto odvětví zůstávají na nízkých dvojciferných číslech.

Testování třetích stran, které bylo prováděno organizací pro globální testování a certifikaci výrobků Intertek, ověřilo, že 75palcový televizor LG NanoCell 8K TV překonává požadavky na měření kontrastního poměru (CM) stanovené ICDM. Zařízení vykazuje působivých 90 procent kontrastního poměru horizontálně a 91 procent poměru vertikálně. Další přední mezinárodní testovací firma VDE (Verband Deutscher Elektrotechniker) oznámila téměř identické výsledky kontrastního poměru.

zdroj: LG

Reklama
Vybrané články