CryptoBox 800 UHD

Itálie: Fotbalová Serie A dočasně FTA, na Rai filmy

| redakce | tisk

V souvislosti s rostoucím počtem nakažených lidí koronavirem Covid-19 dochází u italských vysílatelů k výrazným změnám v provozu. Vysílatelé připravují talk show bez publika, omezuje či ruší se výroba sportovních či kulturních pořadů v oblasti výskytu nákazy koronavirem.

Operátor placené televize Sky Italia se rozhodl počínaje dnem 1. března 2020 vysílat nejatraktivnější zápasy z fotbalové Serie A na bezplatném programu. Ty bude nově vysílat na volně šířeném kanálu TV8 Italia.

Sky drží exkluzivní italská práva na všechny zápasy nejvyšší italské fotbalové ligy Serie A a všechny doposud vysílala jen na placených kanálech Sky Sport Serie A.

Vysíláním některých utkání na TV8 chce Sky vyjít vstříc divákům, kteří se především z důvodu karantény nemohou dostat na stadiony a také je to gesto solidarity v této nelehké situaci.

První zápas Juventus - Inter odvysílá italská TV8 v neděli ve 20:45 hodin. Stanice je bezplatně poskytována v italském DVB-T a v satelitní DTH službě TivúSat. FTA je program TV8 šířen v režimu multistream na pozici5°W a 9°E.

Podobný krok chystá i veřejnoprávní Rai, která odvysílá v exkluzivní premiéře řadu filmů, které by se jinak na obrazovku dostaly nejdříve za rok. Nové filmy přinese Rai 1, Rai 2 a Rai 4. Všechny jsou k dispozici v italském DVB-T, v satelitním TivúSat a opět i v režimu multistream na pozicích 5°W a 9°E.

zdroj: davidemaggio.it + franck