Quantcast

Fotelka zakódovala další tv, vyřešila problémy

| redakce | tisk

K dalším výrazným změnám došlo na kapacitě satelitní služby Fotelka, která se vysílá na běloruském satelitu Belintersat 1. Během prodlouženého víkendu došlo k opravě řady chyb a také k zakódování další skupiny programů.

Operátor platformy Fotelka na kmitočtu 11,230 GHz zakódoval programy ČT Sport, Eurosport 2 HD, Fine Living HD, Investigation Discovery HD, JOJ Cinema HD, Nick Junior, Nickelodeon, Nova Sport 1 HD a Travel Channel HD. Na druhém transpondéru jsou nyní kryptované stanice Animal Planet HD, Baby TV, Prima Comedy Central, Discovery channel HD, Discovery Science HD, Eurosport 1 HD, Fishing and Hunting, Food Network HD, Hobby TV, Retro Music TV, Senzi TV, Šlágr TV, Šlágr 2, Prima COOL HD, Prima KRIMI HD, Prima LOVE HD, Prima ZOOM HD, Tlc a VH1 Europe. Programy používají systém podmíněného přístupu PanAccess. Některé v rámci testů v simulcryptu systém Irdeto.

Jojko - záběr z  FTA příjmu programu v paketu Fotelka
▲ Jojko - záběr z FTA příjmu programu v paketu Fotelka

Nadále vysílají FTA programy skupiny JOJ či stanice ČT (mimo ČT Sport), RTVS, Arena Sport 1 HD, Arena Sport 2 HD, Sport 5 či TV Barrandov.

U programů ČT3 HD, Senzi TV a Šlágr TV, které jsou šířeny provozovatelem služby Fotelka, již nejsou připojeny CA systémy Irdeto a Viaccess operátora platformy Skylink.

ČT2 HD - záběr z FTA příjmu programu v paketu Fotelka
ČT2 HD - záběr z FTA příjmu programu v paketu Fotelka

Vedle těchto změn vyřešil provozovatel Fotelky i nepravidelné rozpady obrazu na všech programech. Nyní je obraz na všech stanicích plynulý bez výpadků.

technické parametry - paket Fotelka:

• Belintersat 1 (51,5°E), freq. 11,230 GHz, pol. H, SR 45000, FEC 8/9, DVB-S2/8PSK
• Belintersat 1 (51,5°E), freq. 11,290 GHz, pol. H, SR 45000, FEC 8/9, DVB-S2/8PSK

Reklama
Vybrané články