Bývalý šéf ČT bude v RRTV
| redakce | tiskBývalý generální ředitel České televize Jiří Janeček je jedním z nových členů Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), tzv. Velké vysílací rady. Rozhodli o tom poslanci na středečním zasedání.
Poslanci na svém jednání rozhodovali o obsazení sedmi míst. Do RRTV bylo v prvním kole zvoleno šest členů. Zvoleni byli Milan Bouška za ODS, Jiří Janeček za hnutí ANO, Jiří Maceška za hnutí ANO, Václav Mencl za ODS, Daniel Novák za KSČM a Marta Smolíková za Piráty.
Lenka Králová za SPD a Marek Poledníček za KDU-ČSL postupují do druhého kola volby.
Funkční období v RRTV, které trvá šest let, skončí sedmi členům 25. května - panu Martinu Bezouškovi, Daně Jaklové, Ivanu Krejčímu, Václavu Menclovi, Radce Burketové, Danielu Novákovi a Marku Poledníčkovi.
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Místo zločinu České Budějovice (12/13)
20:00 Muž z Ria
20:20 Specialisté (151)
20:15 Polda V (7)
20:10 Charleston
20:05 Policie Delta
20:30 Svet naruby
20:10 Lov slov
20:30 Sestričky II. (3)
20:20 Inženýrská odysea (12)