Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Polská TVN24 získala licenci v Nizozemí

| redakce | tisk

TVN Grupa Discovery oznámila, že od nizozemského regulátora médií získala vysílací licenci pro svůj zpravodajský a informační kanál TVN24. Stále věří, že k použití nové licence nebude donucena.

"Splňujeme všechny podmínky pro získání licence v Polsku a proto žádáme o její okamžité udělení," uvedl vysílatel.

Provozovatel požádal o nizozemskou licenci pro vysílání programu TVN24 již v červenci. Podle polských zákonů a zákonů EU není pro vysílání v Polsku nutná polská licence.

logo TVN24
▲ logo TVN24

Vysílatel zároveň zdůrazňuje, že získání licence v Nizozemí v žádném případě neřeší problém, kterému čelí v souvislosti s novelou polského vysílacího zákona, kterou schválil Sejm, neboť se týká všech kanálů skupiny, včetně TVN. Jde o tzv. lex TVN. Podle návrhu zákona by licence k vysílání mohly být udělovány televizním stanicím, v nichž podíl zahraničního kapitálu nepřesahuje 49%. Toto ustanovení se nevztahuje na společnosti z Evropského hospodářského prostoru. Přímo zasahuje televizi TVN24, kterou vlastní americká společnost Discovery.

Celé prohlášení skupiny TVN Discovery ze dne 16. srpna 2021:

Nejdůležitějším posláním TVN24 je poskytovat divákům stálý přístup k nezávislým, na faktech založených a ověřených informací. Vzhledem k tomu, že KRRiT (polský regulátor médií - poznámka redakce) rok a půl neoprávněně zadržuje rozhodnutí o obnovení licence TVN24, musíme být připraveni na všechny možné situace. Proto byla v červenci letošního roku podána žádost o nizozemskou vysílací licenci, která byla udělena. Pokud KRRiT nevydá rozhodnutí o prodloužení licence TVN24 do 26. září, bude pokračování vysílání umožněno v souladu s polským právem a právem EU na základě nizozemské licence. Stále však věříme, že nebudeme nuceni ji používat. Splňujeme všechny podmínky pro získání licence v Polsku, a proto žádáme o její okamžité udělení.

Rádi bychom také důrazně zdůraznili, že získání licence pro kanál TVN24 v Nizozemsku v žádném případě neřeší problém, kterému čelíme v souvislosti s novelou zákona o vysílání přijatou Sejmem. V současné podobě se týká všech našich kanálů, včetně TVN, a narušuje svobodu slova, nezávislost médií a soukromé vlastnictví. Znovu vyzýváme úřady, aby tuto škodlivou novelu zamítly. Jsme také plně odhodláni hájit právo našich diváků a všech Poláků na svobodná média a svobodnou volbu.

zdroj: satkurier.pl

Reklama
Vybrané články