Telekarta rozšiřuje testy na 80E. Bude se stěhovat?
| redakce | tiskDalší televizní programy se objevily na pozici 80°E, na které je zaparkovaný ruský telekomunikační satelit Express 80. V jednom ze stávajících multiplexů se objevily další televizní programy, které zde testuje operátor platformy Telekarta.
Telekarta poskytuje své služby pro diváky v evropské části Ruské federace ze satelitů Intelsat 12 a Horizons 2 na pozici 85°E. Opakovaně probíhají technické testy vysílání na zmíněném satelitu Express 80, který byl donedávna prakticky nevyužívaný pro distribuci televizních programů.
Společnost Orion, provozovatel Telekarty, opět testuje distribuci na pozici 80°E. Pro tyto účely využívá stávající multiplex na kmitočtu 11,105 GHz s vertikální polarizací. V multiplexu se objevily volně šířené programy TV 1000 Russkoje Kino, TV 1000 Action East, Tv 1000 East, Viasat Explore, Viasat History, Viasat Sport, 5 kanal a Subbota. Dále jsou v paketu dva kryptované programy - Da Vinci a Viasat Nature (CA Conax + Irdeto).
technické parametry - testy Telekarty:
• Express 80 (80°E), freq. 11,105 GHz, pol. V, SR 45000, FEC 4/5, DVB-S2/QPSK
Vedle tohoto multiplexu jsou aktivní další dva transpondéry, které nejspíš slouží pro testy Telekarty. Zatím nešíří žádné programy.
technické parametry - nové testy Telekarty:
• Express 80 (80°E), freq. 11,105 GHz, pol. H, SR 45000, FEC 4/5, DVB-S2/QPSK
• Express 80 (80°E), freq. 11,543 GHz, pol. V, SR 45000, FEC 4/5, DVB-S2/QPSK
Obsah se v jednotlivých multiplexech může během testů změnit, stejně tak i parametry multiplexů.
DTH služba Telekarta se aktuálně šíří na pozici 85°E. Spekuluje se o možném přesunu platformy na pozici 80°E. Případným stěhováním Telekarty na novou pozici by distribuce programů byla zcela v rukou Ruska. Operátor by si nemusel pronajímat kapacitu u amerického operátora, který na základě nového balíku amerických sankcí vypnul některé ruské programy, včetně stanic veřejnoprávní VGTRK.
zdroj: flysat.com + vl.info
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Ratolesti (5/10)
20:00 Keoma
20:13 Sportovní noviny
20:15 Zrádci
20:10 Stopy zločinu (1)
20:05 Katie Fforde: Příboj lásky
20:30 Pečie celé Slovensko
20:10 Vražda v Orient exprese
20:30 Farma XVII. - DUEL
20:20 Můj hříšný muž