Quantcast

Rock rádiu i Fajn rádiu meziročně vzrostla poslechovost

| redakce | tisk

Dle nejnovějších dat Radioprojektu si v minulém pololetí ze skupiny Media Bohemia výborně vedly stanice Rock rádio a Fajn rádio, které si meziročně polepšily ve všech ukazatelích. Rock rádiu nejvíce rostla týdenní poslechovost, která se oproti loňskému roku zvýšila o 16 %, Fajn rádiu dokonce o téměř 19 %.

Hitrádia zůstávají i nadále stabilní a mírně meziročně posilují v ukazateli denní poslechovosti, kde vykazují mírný nárůst z 436 tis. posluchačů na 451 tis. posluchačů. Rádio Blaník zůstává na podobných číslech jako při posledním květnovém měření. Zastupitelství Radiohouse nadále patří ke klíčovým hráčům na poli prodeje reklamy a zaujímá podíl 27,6 % trhu s rádiovou reklamou a denně osloví více než 1,7 milionů posluchačů a týdně více než 3,2 milionů posluchačů.

Představení výsledků poslechovosti v Radioprojektu (foto: MMS)
▲ Představení výsledků poslechovosti v Radioprojektu (foto: MMS)

Boj o posluchače ve středním věku se zostřuje, protože na ně cílí většina celoplošných rozhlasových stanic. Rádio Blaník a Hitrádia přímo konkurují Impulsu, Evropě 2 i Kiss rádiu. Na druhou stranu tato situace velmi nahrává našemu Fajn rádiu, které se dlouhodobě zaměřuje na tu nejmladší věkovou populaci a dává prostor mladým interpretům, která jiná rádia nehrají,“ vysvětluje Petr Uchytil, ředitel marketingu a produktu Media Bohemia a dodává: „Rock rádio jde zase svou cestou v rockovém světě. Spolupracuje s ním většina nejpopulárnějších rockových tváří a umělců v ČR, čímž si získává většinu posluchačů z rockové komunity. Stanice má sice rebelský image, jenže zároveň ukazuje, že rocková muzika nepotřebuje tradiční klišé. To se odráží i v poslední kampani, na níž máme od lidí z branže i posluchačů jen pozitivní ohlasy. Navíc nás do konce roku čekají ještě dvě významné marketingové události, narozeniny Rock rádia a prodej limitované edice kalendáře Rockerka roku“.

Rock rádio
Rock rádio pokračuje v růstovém trendu a v regionech kde vysílá, je stále ve svém formátu jedničkou. Posiluje významně v ukazateli týdenní poslechovosti, kde si stanici aktuálně naladí 463 tisíc posluchačů (meziroční nárůst o 64 tisíc posluchačů). Denní poslechovost je aktuálně 224 tisíc posluchačům (meziroční nárůst o 46 tisíc posluchačů). Rock rádio také zvýšilo svůj podíl na trhu na 3,8 % (meziroční nárůst o 1 %)

Hitrádia
Hitrádia udržují svou stabilní pozici. Aktuálně si některou ze stanic Hitrádií týdně naladí 912 tisíc posluchačů. Denně pak 451 tisíc posluchačů. Aktuální share je 6,3 %.

Fajn rádio
Fajn rádio také meziročně výrazně posiluje. Stanici si nyní týdně naladí 345 tisíc posluchačů (meziroční nárůst o 55 tis. posluchačů), denně pak 149 tisíc posluchačů (meziroční nárůst o 12 tis. posluchačů). Stanice aktuálně zaujímá tržní podíl 1,4 %.

Rádio Blaník
U Rádia Blaník se dlouhodobý růst zastavil v první, kvartále 2023. Aktuální výsledky měření ho k na růstovou trajektorii opět vrací. Denně si stanici nyní naladí 608 tisíc posluchačů, týdně pak 1 milion 202 tisíc posluchačů. Stanice aktuálně zaujímá share 10,5 %, kde se o první příčku mezi soukromými stanicemi dělí s Rádiem Impuls.

zdroj: MMS

Reklama
Vybrané články