Členitý terén ČR omezí pokrytí DVB-T
| redakce | tiskDigitální pozemní vysílání označované zkratkou DVB-T neumožní pokrýt kvůli členitosti terénu České republiky celou zemi. Diváci zejména v horských a řidčeji osídlených oblastech nebudou moci přijímat DVB-T, jako letité analogové vysílání. Domácnosti v těchto oblastech budou muset zvolit jiný typ příjmu programů - buď televizi přes internetový protokol (IPTV) nebo příjem programů ze satelitu.
Vyplynulo ze středeční diskuse členů senátní mediální komise s generálními řediteli nebo zástupci České televizi, Novy a Primy o TPP (Technický plán přechodu) na digitální pozemní vysílání.
Programy ČT, Novy i Primy jsou na satelitu ale kódované. Vedle set top boxu je nutná i dekódovací karta (příp. i předplatné podle zvolené platformy). „Dekódovací karta je nutná kvůli autorským právům. My můžeme volně vysílat jen ČT 24, protože to je naše původní autorské vysílání. ČT 1, ČT 2 a ČT 4 - Sport volně být nemohou. Dosáhli jsme alespoň toho, že se cena karty snížila na 599 korun,“ informoval senátory Pavel Hanuš z České televize.
Všechny kanály ČT, Novy a Primy jsou obsaženy ve všech platformách působících na českém trhu - CS Link , Digi TV i UPC Direct.
zdroj: Novinky.cz
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:06 Sladce a hladce
20:00 Starověké velmoci
20:20 Bratři a sestry (28)
20:15 Polabí (29)
20:10 Labyrint 3 (3)
20:05 Vím, že nic nevím
20:30 Vanina (3/4)
20:00 NAŠE STOROČIE očami storočných
20:30 Dunaj, k vašim službám XII. (13)
20:20 Laskavý divák promine (4)