CryptoBox 800 UHD

Digi TV neplatí ani montážníkům v Chorvatsku

| redakce | tisk

Česko není jedinou zemí, kde provozovatel platformy Digi TV neplatí montážníkům za uskutečněné služby. S podobnými problémy se svěřili i instalatéři v Chorvatsku.

Podle vyjádření montážních firem společnost RDS/RCS (Romanian Digital Systems / Romanian Cable Systems), která Digi TV provozuje, neplatí dealerům již od února letošního roku. Firmy si stěžují i na nedostatek přijímacích kompletů. Již dva měsíce mají dealeři problém vyhovět všem čekajícím klientům na instalaci.

Digi TV nemá žádnou konkurenci na chorvatském trhu se satelitní placenou televizí a to je jeden z problémů, který může trápit trh s placenou televizí obecně. Diváci totiž nemají na výběr. Pokud nejsou v dosahu kabelových či IPTV sítí a nabídka Digi TV jim nevyhovuje, nemohou volit jinou satelitní pay-tv.

Problémů má Digi TV více. Tím nejzásadnějším je neuskutečněný přechod z Nagravision 2 na novější systém Nagravision 3, který by lépe zabezpečil programy před neautorizovaným příjmem. Digi TV je již řadu měsíců dostupná na pirátských kartách, modulech a emulátorech, což může zásadně ovlivnit hospodářské výsledky služby.

Podle aktuálních informací má Digi TV v Chorvatsku okolo 80 tisíc abonentů.

zdroj: satelitv.net