Česko-vietnamská Ethnic TV startuje 14. května

| redakce | tiskobrázek k článku: Česko-vietnamská Ethnic TV startuje 14. května

Ve čtvrtek 14. května zahájí zkušební vysílání nová televize pro početnou vietnamskou menšinu žijící v České republice. Nový kanál se bude jmenovat Ethnic TV a zpočátku bude vysílat ve třech čtyřhodinových blocích od 12:00 do půlnoci. Licenci Ethnic TV získal od české RRTV začátkem května.

V první fázi bude Ethnic TV vysílat nejvíce pořadů ve vietnamštině. Pořady budou opatřené českými titulky. "Původní tvorba je koncipována tak, aby byla vnímatelná jak diváky etnických menšin, tak i českým divákem. Výhodou této koncepce je především otvírání dveří k snadnějšímu překlenutí jazykových bariér a přirozená podpora porozumění a výuky českého jazyka pro příslušníky vietnamské komunity," uvádí Ethnic TV.

Ethnic TV s českou licencí bude česko-vietnamská televize, kterou bude připravovat česko-slovenský tým. Ethnic TV má 38 stálých zaměstnanců.

Ethnic TV bude vysílat free-to-air ze satelitu Hot Bird 8 (13°E), takže bude vysílání dostupné všem divákům v dosahu signálu. Vysílání bude financováno z reklam.

zdroj: ČTK