Quantcast

Britská ITV si objednala další dva transpondéry na satelitu Astra

| redakce | tiskobrázek k článku: Britská ITV si objednala další dva transpondéry na satelitu Astra

Společnosti SES Astra (součást SES Global) a největší britská komerční televize ITV dnes oznámily, že uzavřely novou dohodu. ITV, která na satelitu Astra 28,2E používá již tři transpondéry, rozšíří transpondérovou kapacitu o další dva na kterých nabídne regionální a interaktivní služby.

Alexandr Oudendijk, viceprezident prodeje a marketingu SES ASTRA řekl: "Jsme velmi potěšeni rozšířením našeho obchodu s ITV, která si udržuje významnou pozici na britském trhu. Je to potvrzení kvality a síly našich služeb."

Ředitel vysílací sítě ITV, Mick Desmond, komentuje: "ITV1 je nejpopulárnější komerční televizní kanál ve Velké Británii a pro vzrůstající zájem diváků o digitální televizi potřebujeme zajistit další přenosovou kapacitu pro naše strategické cíle. SES Astra byla přirozeně vybrána pro rozšíření naší kapacity kvůli předvedeným technickým odborným znalostem a zkušenostem ale také z důvodu nesrovnatelné bezpečnosti a záložní kapacity."

ITV je největší komerční televizní síť ve Velké Británii a ITV1 je nejpopulárnější britská komerční televize, kterou v průměru sleduje každý týden 45 miliónů diváků. ITV1 je také regionální kanál ve Velké Británii, který nabízí každý rok více jak 6000 hodin původního programu. ITV2 je kanálem se zábavou pro mladé diváky. V roce 2003 se stal v Británii nejrychleji rostoucím digitálním kabálem.

Satelitní systém Astra je přední evropský systém pro direct to home (DTH). Družice jsou využívány pro vysílání programů a multimediálních služeb free to air ( FTA) a pay-tv kanály a pakety, stejně tak i pro nabídku širokopásmových služeb, které přijímá více jak 94 miliónů domácností DTH a kabelových sítí v Evropě.

Astra provozuje 13 satelitů, které nabízejí více jak 1400 analogových a digitálních televizních a rozhlasových programů, multimediálních a internetových služeb. Hlavní dvě satelitní pozice pro DTH jsou 19,2°E a 28,2°E. Profesionální služby jako Satellite News Gathering a šíření služeb pro kabelové sítě jsou nabízeny na pozicích 23,5/24,2 a 5,2°E. (SES Astra)

Reklama
Vybrané články