Quantcast
Konference Radiokomunikace

freeSAT: Také Nat Geo Wild HD z vlastní kapacity

| Tisk

logo Dokumentární kanál Nat Geo Wild HD bude poskytován zákazníkům satelitní platformy freeSAT přímo z kapacity společnosti UPC DTH. Operátor této satelitní sítě dnes spustil vlastní modulaci Nat Geo Wild HD.

Také v případě Nat geo Wild HD dojde ke změně v distribuci - místo společnosti Telenor Satellite Broadcastin (TSBc) bude stanici poskytovat přímo UPC DTH.

Satelitní diváci, kteří sledují programovou nabídku freeSATu na vlastních přijímačích musí v následujících dnech přeladit přijímat na níže uvedené parametry. Na dotovaných přístrojích není potřeba provádět nové vyhledávání - přijímat si automaticky stáhne aktuální programovou konfiguraci.

technické parametry - Nat Geo Wild HD:

logo satelit: Thor 6 (0,8°W)
frekvence: 12,034 GHz
polarizace: vertikální
SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSKNat Geo Wild HD
service ID: 30501
video PID: 101 (MPEG-4/HD)
audio PIDy: 110 maďarsky, 111 česky, 112 anglicky

UPC DTH postupně spustila vlastní distribuci stanic Discovery Showcase HD, Animal Planet HD, Travel Channel HD, History HD a nejnověji Nat Geo Wild HD. Všechny tyto stanice zařadila do svých dvou DVB-S2 multiplexů na satelitu Thor 6.

UPC DTH v Česku a na Slovensku poskytuje satelitní televizi pod značkou freeSAT, v Maďarsku pod brandem UPC Direct a v Rumunsku pod značkou Focus Sat.

redakce

Reklama
Vybrané články