ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
TereBox T2

freeSAT ukončil provoz systému CryptoWorks

| Tisk

logo Lucemburská mediální skupina UPC DTH dnes ukončila provoz systému podmíněného přístupu CryptoWorks (CAID 0D02) s výjimkou programů Minimax a Viasat Explore. UPC DTH provozuje v České republice a na Slovensku platformu freeSAT a v Maďarsku UPC Direct. Právě v těchto třech zemích probíhala zhruba 15 měsíců plošná výměna starých dekódovacích karet CryptoWorks za nové Irdeto ICE karty, které jsou schopné pracovat z nových dekodérech se systémem Irdeto a rovněž i v řadě přístrojů se starším systémem CryptoWorks. Výměna karet na Slovensku, později v Česku skončila již v loňském roce.

freeSAT vstoupil na český, slovenský a maďarský trh v září 2000 pod jednou značkou UPC Direct. Od počátku byl hlavním kódovacím systémem právě CryptoWorks. Během let došlo v kryptovacích systémech ke značným změnám. Systém CryptoWorks od společnosti CryptoTec - Philips před deseti lety - tedy v roce 2006 - převzala společnost Irdeto. Nový majitel se rozhodl ukončit aktivní podporu pro zastaralý CA systém CryptoWorks a svým zákazníkům z řady operátorů DTH a DTC platforem nabídla nové řešení v podobě systému Irdeto a zmíněných ICE karet, které pracují v původních i nových dekodérech Irdeto.

logo UPC DTH používá více systémů podmíněného přístupu. Vedle původního systému CryptoWorks společnost UPC v roce 2007 představila první HD set top boxy s integrovaným dekodérem Nagra MA (tzv. Nagravision). Pro původní systém CryptoWorks již licence na výrobu HD přijímačů nebyly udíleny. Vlastní HD programy představil operátor až s přesunem platformy na satelitní systém Thor, tedy na pozici 0,8°W.logo V roce 2011 společnost UPC DTH zahájila postupnou migraci na nový systém Irdeto a uvedla do provozu CA systém pro Irdeto a ICE karty (CAID 0D97, 0653). V září loňského roku byl k programů UPC DTH pro český, slovenský a maďarský trh přidán další CAS - Conax, který provozovatel používal v Rumunsku. Conax je určen pro nové HD přijímače.

CryptoWorks byl ve své době značně populární v Česku a na Slovensku. Jako systém podmíněného přístupu si jej zvolily i tehdejší platformy Czech Link a Slovak Link, respektive CS Link a Skylink. Systému CryptoWorks u těchto dvou platforem skončil před rokem.

redakce

Reklama
Vybrané články