TereBox T2

CS Link skončí, vyměňte svoji dekódovací kartu

| Tisk

logo Společnost M7 Group informovala své zákazníky s Irdeto kartou CS Link o nutnosti výměny přístupové karty za novou Irdeto kartu Skylink. Důvodem je chystané vypnutí kódovacího systému Irdeto (CAID 0666).

"Aktivních karet CS Link je něco přes dva tisíce. Všechny jejich uživatele jsme předminulý týden obeslali speciální nabídkou pro výměnu platnou do 30. 6. 2016," uvedl našemu webu parabola.cz Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group, která platformy Skylink a CS Link provozuje.

Zákazníci o výměnu karty CS Link mají zájem. "Denně nám chodí cca 100 objednávek pro výměnu. O dalším osudu tohoto systému rozhodneme během léta," říká Jaromír Glisník. Pro Irdeto systém CS Linku zatím majitel nenašel využíti.

Skončí platforma CS Link k 30.6.2016? Na konci tohoto měsíce by teoreticky mohla skončit platforma CS Link a tedy i funkčnost stávajících Irdeto karet této platformy. "Pokud systém CS Linku vypneme, jistě to nebude 30. 6. 2016," upozorňuje Jaromír Glisník.

Tehdejší konkurenční platformy CS Link a Skylink postupně získala lucemburská mediální skupina M7 Group. Nový majitel se rozhodl působit na českém a slovenském trhu pod jednou značkou Skylink. Na kartách CS Link proto došlo k postupnému útlumu placené televize a programová nabídka se přestala rozšiřovat. Zákazníkům byly nabídnuty výhodné podmínky pro migraci na karty Skylink. Na kartách CS Linku v poslední době dochází k omezení původní programové nabídky v souvislosti s ukončováním vysílání ve starém formátu MPEG-2/SD."Nevím, zda se dá hovořit o konci platformy CS Link. V okamžiku, kdy jsme začali migrovat zákazníky na Skylink, získal již Skylink celou řadu charakteristik CS Linku - některé programy, Flexi 7/Mých 6," vyjmenovává Jaromír Glisník. Služby, které se zdály být životaschopné, byly zachovány a převedeny na karty Skylink. V tomto ohledu CS Link stále existuje. Pro někoho CS Link skončil již dávno.

Karty CS Link se na trhu objevily zhruba před deseti lety. Šlo tehdy o CryptoWorks karty (CAID 0D0F) určené pro příjem českých programů ze satelitu. V další fázi se nabídka rozšířila o chybějící program TV Nova, placené stanice a slovenské programy. Před pěti lety byl uveden do provozu nový kryptovací systém Irdeto (0666), který měl nahradit původní systém podmíněného přístupu CryptoWorks z důvodu ukončení podpory ze strany jeho vlastníka.

redakce

Vybrané články