TereBox T2

Západní Čechy přechází na DVB-T2

| Tisk

logo Po středních a severních Čechách bude další region České republiky přecházet na druhou generaci pozemního vysílání, označovaná zkratkou DVB-T2. Již 4. února 2020 dojde k vypnutí stávajících DVB-T vysílačů České televize v multiplexu 1.

V úterý 4.2.2020 dojde k vypnutí DVB-T vysílačů multiplexu 1 a to konkrétně Domažlice - Vraní vrch a Plzeň - Krašov. Dne 26. února 2020 proběhne stejný krok i na vysílači Sušice - Svatobor.

Přechod na DVB-T2 bude pokračovat do konce června 2020.

Jak je již obvyklé - 4.2.2020 ve 23:59 hodin skončí veřejnoprávní DVB-T multiplex z vysílačů Plzeň - Krašov a Domažlice - Vraní vrch na K34. Ve stejný čas o zhruba 3 týdny později - 26. února bude vypnut vysílač Sušice - Svatobor na K49.

Diváci v dosahu těchto vysílačů, kteří již přijímají programy České televize ve vysokém rozlišení (HDTV) v rámci DVB-T přelaďovat nemusí. Vysílání bude pokračovat na stávajících kanálech.Vypínání DVB-T multiplexů s komerčními programy bude probíhat později - začátkem března skončí multiplex 2 z vysílačů Vraní vrch a Krašov. Na vysílači Svatobor až koncem března. V případě komerčních televizních stanic v multiplexu 3 až do začátku dubna.

Přechod na nový standard pozemního vysílání bude v České republice dokončen do konce června 2020, kdy bude stávající televizní pásmo 700 MHz (K49 až K60) uvolněno pro rozvoj rychlého mobilního internetu páté generace (5G).

redakce

Vybrané články