Západní Čechy přechází na DVB-T2

| Tisk | komentáře

logo Po středních a severních Čechách bude další region České republiky přecházet na druhou generaci pozemního vysílání, označovaná zkratkou DVB-T2. Již 4. února 2020 dojde k vypnutí stávajících DVB-T vysílačů České televize v multiplexu 1.

V úterý 4.2.2020 dojde k vypnutí DVB-T vysílačů multiplexu 1 a to konkrétně Domažlice - Vraní vrch a Plzeň - Krašov. Dne 26. února 2020 proběhne stejný krok i na vysílači Sušice - Svatobor.

Přechod na DVB-T2 bude pokračovat do konce června 2020.

Jak je již obvyklé - 4.2.2020 ve 23:59 hodin skončí veřejnoprávní DVB-T multiplex z vysílačů Plzeň - Krašov a Domažlice - Vraní vrch na K34. Ve stejný čas o zhruba 3 týdny později - 26. února bude vypnut vysílač Sušice - Svatobor na K49.

Diváci v dosahu těchto vysílačů, kteří již přijímají programy České televize ve vysokém rozlišení (HDTV) v rámci DVB-T přelaďovat nemusí. Vysílání bude pokračovat na stávajících kanálech.Vypínání DVB-T multiplexů s komerčními programy bude probíhat později - začátkem března skončí multiplex 2 z vysílačů Vraní vrch a Krašov. Na vysílači Svatobor až koncem března. V případě komerčních televizních stanic v multiplexu 3 až do začátku dubna.

Přechod na nový standard pozemního vysílání bude v České republice dokončen do konce června 2020, kdy bude stávající televizní pásmo 700 MHz (K49 až K60) uvolněno pro rozvoj rychlého mobilního internetu páté generace (5G).

redakce

komentáře čtenářů
Vybrané články