Quantcast
TereBox T2

Multiplex 24 s novými vysílači v Praze

| Tisk

Televizní programy DVB-T2 multiplexu 24 se budou vysílat z dalších vysílacích stanovišť na území hlavního města. Společnost Digital Broadcasting začne během září vysílat ze tří nových vysílačů v Praze.

Ve čtvrtek 1.9.2022 uvede do provozu vysílače City Tower a Zličín a rozšíří stávající jednofrekvenční vysílací síť (SFN) multiplexu 24 na K42 o další vysílače. Ve druhé polovině září bude zprovozněn i třetí vysílač Malešická.


obrázek

▲ Obr č. 1 - Pokrytí DVB-T2 multiplexu 24 vysílači v Praze (foto: Digital Broadcasting)

Z pohledu technických parametrů a výkonu bude vysílač City Tower na Pankráci vysílat s vertikální polarizací a výkonem ERP 10 kW. Vysílač Zličín bude mít naopak horizontální polarizaci se stejným výkonem.

Chystaný vysílač Malešická bude v horizontální polarizaci s výkonem 490 Wattů ERP.

Pokrytí pro Prahu bude celkově zajišťovat 6 vysílačů - většina 10 kW, dva z nich s vertikální polarizací, ostatní s horizontální. S novými vysílači se zlepší pokrytí západní a jihovýchodní části Prahy a jejího nejbližšího okolí.

RegionStanovištěKanálPolarizaceERP
PrahaLádví42H19,952 kW
PrahaNovodvorská42H10 kW
PrahaÚTB42V10 kW
PrahaCity Tower42V10 kW
PrahaZličín42H10 kW
PrahaMalešická42H490 W

▲ Tabulka č. 1 - Stávající i chystané vysílače DVB-T2 multiplexu 24

DVB-T2 multiplex 24 provozuje společnost Digital Broadcasting. Svým signálem pokrývá 97,6 procent území České republiky.

Aktuální programová nabídka multiplexu 24:

Celoplošné:
TV Nova, Nova Action, Nova Fun, Nova Gold, Nova Lady, JOJ Family, Paramount Network, RELAX, REBEL, CS Mystery, ABC TV, SPORT 5, ŠLÁGER MUZIKA, Televize přes anténu a Nickelodeon Ukraine Pluto TV.Regionální (v Praze a v příslušných regionech):
JTV, ZAK TV, rtm plus Liberecko, V1, Info TV Brno a Jižní Morava, TV MORAVA, POLAR HD, LTV PLUS, TVS, PRAHA TV, TV BRNO 1, i-Vysočina.cz a Ústecká TV.

Rozhlasové programy:
Radio Čas, Radio Čas Rock a Radio Dálnice.

Zahájením vysílání 3 nových lokalit chceme pro diváky v Praze vytvořit příjmově ještě příznivější podmínky naší vysílací sítě Multiplex 24. Konkrétně z naší nové pražské dominanty City Tower mimo jiné pro území Nuslí a jihovýchodního okolí Prahy a lokalit Zličín a Malešická. Zároveň však i nadále pokračujeme v naší strategii neustálého zlepšování celkového pokrytí celoplošné Vysílací sítě „24“ hledáním nových zajímavých lokalit v rámci celé ČR“, řekl dnes při příležitosti finalizace příprav zahájení vysílání z nových pražských lokalit Jakub Juhas, výkonný ředitel Digital Broadcasting s.r.o.

redakce

Reklama
Vybrané články