Quantcast

Změny na Skylinku: Prima LOVE v SD, FilmBox v HD

| Tisk | komentáře

Další plánované změny proběhly na česko-slovenské satelitní platformě Skylink. Tentokrát diváky nečeká žádné přelaďování, jen technické úpravy v distribuci vybraných programů.

Lucemburská mediální skupina M7 Group, člen skupiny CANAL+, provedl dnes očekávané změny v distribuci vybraných programů. Některé z nich přešly z HD do SD rozlišení a v jednom případě proběhla upgrade z SD na vysoké rozlišení (HDTV).

1. Přechod HD programů na SD vysílání

Nejvýraznější změnou pro televizní diváky v České republice je přechod jednoho z programů skupiny FTV Prima do klasického SD rozlišení. Původně se počítalo s překlopením CNN Prima NEWS do SD, nicméně provozovatel stanice chtěl, aby všechny vysílané titulky na obrazovce byly dostatečně čitelné a nakonec se rozhodlo, že na stejném vysílacím transpondéru přejde do SD program Prima LOVE.


obrázek

▲ Obr č. 1 - Rodina sleduje programovou nabídku satelitní televize Skylink. Ilustrační foto (foto: M7 Group)

Vedle Prima LOVE downscale rozlišení proběhlo také u tématických placených programů, které jsou poskytovány divákům v Česku a na Slovensku - konkrétně u dokumentárního programu Travelxp a stanice věnované vážné hudbě či baletu Mezzo.

Diváků v Beneluxu, kde také M7 Group působí, se překlopení do SD týkalo i stanic DreamWorks a Sport 10. Tyto programy nejsou poskytovány divákům v Česku a na Slovensku.

2. Přechod FilmBoxu do HD

Vedle nepopulární změny rozlišení (downgrade na SD) provedl provozovatel platformy také upgrade programu na HD rozlišení. Filmový kanál FilmBox, filmové a distribuční společnosti SPI International, je nyní dostupný zákazníkům Skylinku v lepší technické kvalitě - v high definition.

Lepší technickou kvalitu si FilmBox zaslouží - podle různých průzkumů patří mezi nejsledovanější filmové programy v Česku a na Slovensku. Navíc programy skupiny FilmBox jsou zcela vlastněny společností CANAL+. A proto byl i zájem poskytovat tento program divákům v odpovídající kvalitě.

Všechny výše popsané změny proběhly bez nutnosti přelaďování programů. Stanice jsou automaticky dostupné v novém rozlišení.

technické parametry - Travelxp, Mezzo:


satelit: Astra (23,5°E)
frekvence: 11,739 GHz
polarizace: vertikální
SR: 29900
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSKtechnické parametry - Prima LOVE, FilmBox HD:


satelit: Astra (23,5°E)
frekvence: 11,934 GHz
polarizace: vertikální
SR: 29900
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

redakce

komentáře čtenářů
Reklama
Vybrané články