Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příslušenství

Audiosystém k TV

Pozdravujem všetkých. Koncom minulého roka, som tu žiadal o pomoc pri výbere TV. Na základe diskusie som kúpil Sony Bravia OLED KD-65A8. S TV som veľmi spokojný. Aj keď má dosť kvalitný zvukový výstup prosím o radu, aký audiosystém by ste k TV doporučili v cene cca do 700 EUR ? Priestor mám na 5.1 reprosústavu. Budem vďačný za každú radu.

Fittipaldi
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 313
Stránka: [ 1 ] 2 3 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 109
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Fittipaldi

Ja ta asi sklamem, avsak ak chces radu, musim takto:
Za 700 Eur sa da kupit akurat tak celkom dobry AV receiver, nic viac.
800 Eur si vyclen na 2 stlpove reproduktory (radsej stovku-dve este pridaj).
Za dalsich tolko isto stoviek dokupis subwoofer, center a 2 zadne efektove reproduktory.
V audio nesetri v ziadnom pripade. Za kvalitny TV si dal 2 tisicky Eur, za kvalitne audio das este viac a budes mat adio nie len k TV. Kable a konektory ta tiez vyjdu na 2 stovky. Tu naozaj nesetri.

romanss
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 1 346
Odpověď v diskusním vlákně
 

@romanss

Nemôžme všetci jazdiť na Ferrari... Hľadám niečo v dostupnej cene, no zase, aby to nebol vyslovene šrot. Na hudbu veľké nároky nemám. Občas pozriem niečo na hudobných staniciach zo satelitu po prípade na YT. Filmy a seriály Netflix. Lepší zvukový zážitok som chcel hlavne pri filmoch. Receiver som plánoval tento SONY STR-DH590. Pozeral som aj reproduktory od Sony, no tam som narazil na zlú recenziu.

Fittipaldi
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 313
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Audiosystém k TV

Nepotrebuješ ziadny drahý hi-fi system na to prídeš časom aj sám .. mám onkio 7.1 nezapol som ho už 3 roky
stačí kúpiť : Samsung HW-Q900T a budeš prekvapený aký to má kvalitný zvuk R^

matino300
Registrace: 5/2012
Příspěvků: 671
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Fittipaldi

Už Ti tu popísali od najdrahších riešení po strednú triedu /cenovo/. Ja len dodám, že je aj lacnejšie riešenie, napríklad receiver Technics SA-AX540 na aukru alebo na bazoši zoženieš za lacný peniaz a k tomu nejaké reproduktory. A to najlacnejšie riešenie ešte na hrane je soundbar Xiaomi MI TV Soundbar. Vylepší zvuk o dosť. Ale je to na Tebe, máš tu poradené celú škálu možností, už je to len na Tebe čo si vyberieš. ;)

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 062
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Fittipaldi

Já k podobné TV používám repro Audiomonitor Bronze 100
(12.000 výborné regálovky, hrají od 37Hz) - není potřeba subbass.
K tomu mám zesilovač Canton AMP 5.1 (18.000, ale jedu jen stereo a zatím to fakt stačí, u HBO nebo Netflix krásný hutný zvuk)
Ale asi by stačila Yamaha jako zesilovač v ceně okolo 10 tis

lubos32
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 469
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Audiosystém k TV

V létě má být nová řada AV Onkyo (cca 900-1100EUR), takže čekám jak to dopadne. Repro Magnat Supreme 2000 5.1 k AV Onkyo TS-507. Navrhuju to jako kompromis. Taky nejezdím ve Ferarri, ale až budu, tak.... :)

VU+Duo 4K SE, Skylink, Visio Big Bisat, 8xALPS Quad. Odroid N2+, Odroid HC2, Raspberry Pi 4B. CoreElec, OMV.

meduzka
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 929
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Audiosystém k TV

Sony velmi dobře spolupracuje s AV Recieverem přes ARC. Na kanálech, kde běží filmy v 5.1, spolehlivě ti přepne reciever z modu 5.1 na Stereo při reklamách a zpět. To se děje hlavně na německých a francouzských kanálech. Osobně mám Onkyo a bedny Focal CHorus 726 + sw Magnat

Samozřejmě, že existuje lacinější řešení, sežeň starou věž s trochu slušnými repráky a na stereo to bude super.
Televize Sony mají na rozdíl od Samšuntů nastavitelný sluchátkový výstup, takže audio dostaneš i do věže, kde není HDMI. Můžeš také ovládat odděleně zesilovač a repro v televizi. Osobně v druhé místnosti po desáté večer stáhnu bedny a zesílím zvuk v televizi.
Cenově . AV reciever počítej 10-12 tyček, slušný stereozesilovač s radiem cca 6-7 tyček. Slušný regálový reproduktory pár cca 6000.
---Pozor, NEKUPOVAT regálovky, určené do soustavy jako zadní -nehraje to, kámoš to koupil, je to hrůza. Když jsme to zkoušeli, tak 3-pásmovky za 300,- z bazaru hrály líp
Starou věž z bazaru koupíš za litr. Repro 5.1 se SW Ti vyjde cca 20-50 tyček, bedny z bazaru koupíš za pár stovek.
Soundbar bych novej nekupoval, protože repráky si dáš kam chceš a získáš tím prostor.
Když se zastavím u repráků, můžeš jich použít víc a zapojit je serioparalelně podle ohmů na výstupu zesilovače.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 737
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Audiosystém k TV

Nejlevnější trochu slušné repro jsou asi Magnat Supreme 802 za cca 11000 Kč, plus subwoofer stejné řady a značky za 7000 Kč, a zesilovač Yamaha HTR-2071 za 7000Kč. Takže komplet cca 25000 Kč. Tedy necelých 1000e. V podobné cenové hladině jsou ještě Heco reproduktory. Taky by snad v těchto levných vodách mohl být akceptábl set ONKYO HT-7805.
pak:
1. Neřekl bych, že se dá nějak zásadně levněji. Osobně bych radil aspoň trošku přidat - stojí to za to. Nějaké KEF Q750 apod. U repro cenu neoblafneš, je to skoro lineárně závislé, čím dražší, tím jsou lepší.
2. Správně je potřeba utratit za AV řetěz nejméně totéž co za zobrazovač, protože plus minus pak dojde k vyrovnané kvalitě.
3. Není to otázka hudby! Kvalitní reprodukci je potřeba pro jakékoliv zvuky, i pro lidskou řeč, pokud chcete opravdu slyšet přesný hlas. Nebo pro cokoliv jiného. Pro zvuk auta, nebo brusky, nebo třeba trhání papíru.
4. Možná bych u reproduktorů v rámci šetření koupil někde v bazaru starší kvalitnější kusy, občas vidím Tannoy, BW apod za poloviční ceny. Pokud nejsou mechanicky poškozené membrány, reproduktoru se nemá co stát. Je trochu jako víno...
Více poradit nedovedu, protože tak velkou praktickou zkušenost v levném oddělení nemám. Tak šťastnou ruku při výběru.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Audiosystém k TV

taky pokukuju po tech magnat-kacha ktomu nejaky slusny online tube receiver s wifi samozrejma ;)

matino300
Registrace: 5/2012
Příspěvků: 671
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

Naprosty souhlas, zvlaste podtrhuji - a to zvyraznovacem - body 2 a 3.

romanss
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 1 346
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Audiosystém k TV

na zaklade mojich dlho rocnych skusenosti ti mozem povedat, ze podstatnu zmenu ti prinesie uz obycajny stereo system.

Teda ja by som siel do kvalitnych reproduktorov a kvalitneho stereo zosilnovaca.

ak si chces uzit domace kino, tak chod najprv do normalneho kina a tam zistis to co aj potom doma. Tych filmov kde je ten priestorovy zvuk pocut nie je vela.

VU+: Zero, SoloSEV2, Uno4KSE, E-85 1W-28E, 110cm 27,5W, 115cm 36E

dbart
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 534
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Audiosystém k TV

Tak nevím, mám v datech více než tisíc filmů, kde prostorový zvuk slyšet je. Na filmových satelitních kanálech 5.1 vysílají poměrně běžně. I na ČT se vysílá část produkce v 5.1 - a třeba taky fotbal běží v 5.1 - i to je jiný, maličko lepší zážitek.
Čímž nechci říct, že bez toho někdo může být, jenomže není pravda, že to skoro nikde není slyšet, souhlasím ovšem s úvahou, že než šuntovní bakelitové 5.1, je kvalitní 2.0 lepší.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Audiosystém k TV

Zadání je jasné, 700 éček, naco potom polemizovat o tom, že "správně je potřeba utratit"...Je jasné, že to vychází "jenom" na kvalitnější stereo. Kup nový stereo zesilovač marantz pm6006 /400 é/ s dac a kvalitní použité bedny z bazaru, německé, anglické, ne japonské..., šlo by i nahradit stereo zesilovač receivrem na DK +stereo bedny, potom dokupovat ostatní bedny. Jsem za to první řešení vzhledem k okolnostem....

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

Audiosystém k TV

Ahoj ve spolek.je mi 58 let. Rád bych přispěl svou troškou do AV-mlýna. Vždy jsem měl rád pěkný obraz a poslech, to stále platí.
Poslouchám hodně hudbu a občas si pustíme s manželkou o víkendu nějaký uložený film Ke slušné tv nyní mám plazmu Panasonic( poslední model)jsme měli vždy slušný repro, nyní zesilovač Yamaha, repro JBL (ES 80serie 5,1).TV asi 25 tis.,zezilovač 25 tis.,repro 25 tis - kupovali postupně v rámci rodinného rozpočtu.
Souhlasím s Antonínem, za kvalitu se přiměřeně platí, je na každém jakou si vybere cestu.
Přeji dobrý výběr. MF

MiroF
Registrace: 3/2013
Příspěvků: 3
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Audiosystém k TV

Chybně zadání vede zákonitě k chybným řešením. Když má 50kKč na zobrazovač, tak chybějících 9kKč na rozumně funkční audio možná najde.
Audio je pro výsledný audiovizuální zážitek důležitější než video. Oko dovede "domyslet" ledacos. Ucho nic. To je lidský mozek.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Audiosystém k TV

Protože si koupil drahou tv, tak teď musí nutně "vykrvácet", aby splnil Tvůj vzoreček? Je to blbost...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Audiosystém k TV

Jak píší kolegové, hlavně se vyvaruj plastovým krabičkám

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 737
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Audiosystém k TV

Na ebay se dají občas sehnat celkem levné receivery. Stereo SONY STR-DE215 mi hraje celkem dobře, z ebay jsem to sehnal za necelé 2K z Nizozemska

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Audiosystém k TV

2tukan: To není můj vzoreček. To je minimální možné řešení. Na můj vzoreček by musel přidat podstatně více (a udělal by správně). Na to, co je blbost mám jiný názor - podložený faktickou zkušeností starého dědka.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

Není nad BOSE

Na bazos alebo aukro kúpiš staršie modely s veľkí dobrým zvukom .
Bude rada aj manželka , že si jej tam neodovliekol veľké 3-pásmovky .
Receiver ti staci daky za 150€ a uvidis ten zvuk aj v obyčajnom Stereo alebo DD 5.1

mercedes77
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 924
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Audiosystém k TV

Ďakujem všetkým za komentáre. Zajtra si to tu musím ešte raz všetko prejsť. Cítim, že rozhodovanie nebude jednoduché.

Fittipaldi
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 313
Odpověď v diskusním vlákně
 

Antoníne

Promiň, ale k čemu jsou rady, že to má stát co nejvíc? To mu nemusíme radit, to ví sám, už jenom chybí, aby každý začal vytahovat to svoje "minimální možné řešení" a za kolik...je to k ničemu...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Audiosystém k TV

V prvom rade nie audio od Sony. Na audio sú predsa iné kvalitne už vyššie zmienené značky. Ja napr. používam značku Harman Kardon, čo je určite x krát kvalitnejšie ako Sony, cena bude samozrejme vyššia ako je tvoj plánovaný rozpočet.

masto
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 1 434
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tukan

To nie je Antoninov "vzorecek". To su vsebecne platne zasady. Tie nevyvratis nicim inym.

romanss
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 1 346
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Fittipaldi

Nezostava nic ine, len ti zazelat spravne a racionalne rohodnutie. Mozno das viac penazi, ako planujes teraz, ale ono sa ti to zhodnoti v blizkej buducnosti. Uvidis, ze mam pravdu.
Vela penazi je vela penazi, ale aj vysoka kvalita. Oplati sa ti pockat na vselijake Black Fridays, alebo Vianocne akcie - pol roka uplynie ako nic a ceny mozes mat dvojtretinove, alebo aj polovicne.
Ja som tak za dva roky kupil velmi slusny 600 Eur BluRay prehravac za 400 Eur, fakt dobry 800 Eur Thorens gramofon za 550 Eur, 65" OLED LG za 2.700 Eur (este 2017), atd.
Len kvalitne reproduktorove stlpy nie a nie sa objavit v ziadnej zlave... Tam treba pocitat s 800+ Eur.

romanss
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 1 346
Stránka: [ 1 ] 2 3 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 109
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra