Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Negativní zkušenost s Krížavou K68

Zejména pro nicky lance, davidkriz, Saxon, atd... zkrátka lidi zajímající se o dvb-t.

Vyhradil jsem si dneska dopoledne na testy.
Dlouhou supercolorku Emme Esse z Tipy jsem dal na vertikál a otočil na Krížavu. Signál jsem "měřil" po 18dB zesílení nízkošumem s Terozu a trojnásobném rozbočení. Na nejcitlivějším STB, co mám doma jsem zaznamenal nestabilní a mizivý náznak signálu. Není možné ani naskenovat stanice. Souřadnice, parametry místa příjmu a terénní profil, všechno je v uploadu.
Javorina taktéž bez signálu.
Za současného stavu SVK DVB-T vzdávám jakékoliv další testy a označuji příjem K68 a K69 v mé lokalitě za nemožný.
Vzhledem k terénnímu profilu, vysokému kanálu a malému výkonu to není až zase takové překvapení...

125/140cm = (80E - 37,5W), 95/105cm = (36E L/R), 2x LNB Invacom, Color Super 92 Emme Esse, Teroz 434. Pokud chcete přežít doktorské studium, nesmí se váš školitel nikdy dozvědět, že vůbec existujete.

D2MAC
Registrace: 8/2004
Příspěvků: 2 003
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4 5 6 7
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 174
Odpověď v diskusním vlákně
 

Srovnání zisku krátké Emmy a LP 45

Co si ještě pamatuji, tak na spodku pásma UHF, tak do K25 byla lepší LP45, ale pak začala mít už navrh Emma.S Emmou na K68 jsem P3TV naskenoval, na LP 45 nebyl ani zásek.
Stejné to bylo na zemi se stojánkem, tak na hřebenu domu.
Na štítě domu jsem už LP nezkoušel, zde fungovala Emma uplně v pohodě.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

david

satelity@mmaudio.cz

Díky.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

davidkriz

Ono ta vymena dlho netrva,niekde su uz vysielace nainstalovane na vysielacej vezi,niekde su zatial len provizorne..a dajme tomu,ze spravia 1 vysielac za den,tak to je otazka par dni

Človek má tri cesty ako múdro konať. Najskôr premýšľaním: To je tá najušľachtilejšia. Druhá napodobovaním: To je tá najľahšia. Tretia skúsenosťou: To je tá najtvrdšia.

Blooddog
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 269
Odpověď v diskusním vlákně
 

Blooddog

Super!
Už mě zase bolí nohy...
:))

Díky

Na Google Earth jsou taky pěkný fotky. R^

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Negativní zkušenost s Krížavou K68

@lance - d2mac.eurocrypt@seznam.cz, díky moc. Až u sebe budu mít tu krátkou Emmu, pošlu Ti rozměry. Nejdříve ovšem ve druhé polovině ledna.

@Saxon - Zajisté jsi také porovnával dlouhou a krátkou Emu mezi sebou. Byla alespoň v pásmu cca K40-K50 lepší ta dlouhá nebo krátká vyhrála na všech testovaných kmitočtech?

125/140cm = (80E - 37,5W), 95/105cm = (36E L/R), 2x LNB Invacom, Color Super 92 Emme Esse, Teroz 434. Pokud chcete přežít doktorské studium, nesmí se váš školitel nikdy dozvědět, že vůbec existujete.

D2MAC
Registrace: 8/2004
Příspěvků: 2 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

D2mac

To jsem opravdu nezkoušel. Zkusit to ale mohu, jelikož mám doma na stožáru na pevno dlohou Emmu na Votický vysílač, tak tam ještě přidám na výložník i tu krátkou a porovnám je.
K41 a K53 budou vyhovovat?

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Blooddog

to si představuješ jak Hurvínek válku :-D Jaký jeden den? Práce související s výměnami AS na jednom vysílači jsou zhruba měsíc před i po samotné výměně. A to v příznivých podmínkách, klimatických, časových, atd.
No nic nechme to, čas ukáže která představa je reálnější... nemá smysl o něco se přít když je to tak daleko. Uvidíme.

davidkriz
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 2 767
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Určitě to vyhovuje. V žádném případě to ale nespěchá - jen, kdybys měl chuť a čas. ;)

125/140cm = (80E - 37,5W), 95/105cm = (36E L/R), 2x LNB Invacom, Color Super 92 Emme Esse, Teroz 434. Pokud chcete přežít doktorské studium, nesmí se váš školitel nikdy dozvědět, že vůbec existujete.

D2MAC
Registrace: 8/2004
Příspěvků: 2 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Mohu se připojit s prosbou - jako jsem měl na D2MAC - až budeš mit tu krátkou Emmu v ruce, nepřeměřil bys mi na ní rozměry a rozteče prvků ? O odměnu si řekni ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

@davidkriz

Muzes mi, pls, pisnout na Email isds@inbox.com. Nevedel jsem, ze mam takeho odbornika po ruce (dle foto) R^ . Diky

Homemail
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 41
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Homemail

odborníka? :-D na to došels kde? já jen moc kecám :-D

davidkriz
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 2 767
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Negativní zkušenost s Krížavou K68

Ved pise,ze podla foto (len neviem akej)

Človek má tri cesty ako múdro konať. Najskôr premýšľaním: To je tá najušľachtilejšia. Druhá napodobovaním: To je tá najľahšia. Tretia skúsenosťou: To je tá najtvrdšia.

Blooddog
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 269
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Negativní zkušenost s Krížavou K68

no jediná foto co jsem sem dnes dal je ten výřez Javoriny... z čeho usuzuje ten výsledek, nevím :-) nic, napíšu mu, čehož si žádá? :-)

davidkriz
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 2 767
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Blooddog

Bo bydlim pod touto krasnou horou a rad se setkam a povykladam s nekym na toto tema, nekde u stamprlky. :)

Homemail
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 41
Odpověď v diskusním vlákně
 

@homemail

jasné, už komunikujeme mailem :-)

davidkriz
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 2 767
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

Díky za mail.
Je to z Tomáše Českého (Antény pro příjem TV), + jsou dopočítány rozměry prvků pro stavebnicovou anténu na pásmo K60+.
Na kanály K66-K70 tak vychází délka antény 1654mm, maximální zisk pak 16.5dB.
To postavím.
Použiji a nařežu si prvky d= 6mm z rozebrané antény na K8.
Ráhno a = 15mm snad také pohledám.
Největší problém bude s plastovými úchyty prvků k ráhnu. Mám jen jeden originální. Napsal jsem do kovoplastu, snad ještě nějaké mají...
Uvidíme.

125/140cm = (80E - 37,5W), 95/105cm = (36E L/R), 2x LNB Invacom, Color Super 92 Emme Esse, Teroz 434. Pokud chcete přežít doktorské studium, nesmí se váš školitel nikdy dozvědět, že vůbec existujete.

D2MAC
Registrace: 8/2004
Příspěvků: 2 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

@D2MAC

http://www.omko.cz/?kod=ANPRICH
http://www.omko.cz/?kod=ANPRICHSR

davidkriz
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 2 767
Odpověď v diskusním vlákně
 

@davidkriz

Jj, to je ono. Já věděl, že jsem je někde viděl...jen jsem si nemohl zaboha vzpomenout, kde že to vlastně bylo...díky. :)))

125/140cm = (80E - 37,5W), 95/105cm = (36E L/R), 2x LNB Invacom, Color Super 92 Emme Esse, Teroz 434. Pokud chcete přežít doktorské studium, nesmí se váš školitel nikdy dozvědět, že vůbec existujete.

D2MAC
Registrace: 8/2004
Příspěvků: 2 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

@D2MAC

není zač. náhodou jsem je zahlédl pár dní dozadu, tak se mi to vybavilo :-) píšou že jsou skladem, tak snad nekecají...

davidkriz
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 2 767
Odpověď v diskusním vlákně
 

@D2MAC

Jestli chces ty drzaky, mam jich v dilne aspon 50, poslu ti nejake jestli chces.

J a
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 3 334
Odpověď v diskusním vlákně
 

@J a

Potřeboval bych jich tak 25ks (anténa bude mít 21 prvků + nějaká rezerva).
Napiš mi na d2mac.eurocrypt@seznam.cz, pošlu Ti adresu a zároveň si připiš, co za to chceš...

125/140cm = (80E - 37,5W), 95/105cm = (36E L/R), 2x LNB Invacom, Color Super 92 Emme Esse, Teroz 434. Pokud chcete přežít doktorské studium, nesmí se váš školitel nikdy dozvědět, že vůbec existujete.

D2MAC
Registrace: 8/2004
Příspěvků: 2 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Negativní zkušenost s Krížavou K68

kto tie rozmery natu 21 prvkovu YAGI prepočital co myslite :))) kto chce stavat tu je navod asi sa treba registrovat neviem: http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=126&t=21744&start=160

jopo166
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 1 673
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

Šly na tom Soláni i nějaké jiné muxy kromě SK?

ok2ple
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 3
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jopo166

No, to nevím.
Jestli je to Tvá práce, tak se k ní hrdě hlas! :)))
Výpočetní vztahy jsem zatím nikde nenašel, tak doufám, že je to dobře. ;)
Dalo by se to vypočítat i statisticky v excelu polynomickou regresí...ale ty hodnoty vypadají důvěryhodně, takže se nehodlám zdržovat s ověřováním. R^

125/140cm = (80E - 37,5W), 95/105cm = (36E L/R), 2x LNB Invacom, Color Super 92 Emme Esse, Teroz 434. Pokud chcete přežít doktorské studium, nesmí se váš školitel nikdy dozvědět, že vůbec existujete.

D2MAC
Registrace: 8/2004
Příspěvků: 2 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Negativní zkušenost s Krížavou K68

Čo myslíte, budem mať lepší signál z Krížavy so sitom alebo s touto anténou:http://dvb-t-komplety.cz/tv-antena-p3235-midi-p-17.html. Na túto anténu ale neviem pripojiť zosilňovačom, dá sa to?

palo
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 330
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4 5 6 7
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 174
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra