Ruský sportovní RTR Sport skončí, nahradí jej Rossija 2

| redakce | tisk

Ruská veřejnoprávní televize VGTRK rozhodla o ukončení provozu sportovního kanálu RTR Sport (známý také jako Telekanal Sport) k lednu 2010. Na pozici po sportovní stanici se objeví nová stanice pod názvem Rossija 2, která bude vysílat obecnější obsah ale s velkým důrazem na sport. Nová stanice bude financována z reklamy RTR Sport za rok 2009.

Stále rostoucí poplatky na různé sportovní události se v posledních letech vyšplhaly téměř na čtyř až pětinásobek a to přimělo ruskou televizi k podniknutí rozhodujících kroků. Rossija 2 bude nadále vysílat nejdůležitější a nejpopulárnější sportovní akce jako je fotbal, hokej, volejbal či basketbal.

Kanál RTR Sport byl založen v roce 2003, kdy nahradil původní TV TBC. Stanice vysílal fotbalové zápasy, Kontinentální hokejovou ligu KHL, Olympijské hry, Mistrovství světa a Evropy ve fotbale, lyžování, biatlon, vodní sporty a další. K 15. dubnu 2009 byl ukončen provoz mezinárodního kanálu RTR Sport - stanice Planeta Sport.

V současné době VGTRK provozuje stanice Rossija, Kultura, Bibigom, Sport (od ledna 2010 Rossija 2), Vesti a RTR Planeta. Poslední dva zmíněné programy jsou známé z volného satelitního šíření na družici Hot Bird 6 (13°E).

zdroj: satkurier.pl, sat.net.ua