ČRa změní polarizaci u DVB-T dokrývače v Jincích u Příbrami
| redakce | tiskČeské Radiokomunikace na konci července spustily digitální dokrývač pro multiplex 2 v Jincích u Příbrami. Po spuštění dokrývače uskutečnily České Radiokomunikace řadu měření a z důvodu zajištění lepšího pokrytí digitálním signálem se po dohodách se zákazníky rozhodly změnit polarizaci dokrývače z aktuální horizontální na vertikální.
Tento krok povede ke zvýšení vyzářeného výkonu, a tím se zlepší pokrytí DVB-T signálem v oblasti Brd.
Změna polarizace by neměla mít negativní dopad na příjem na straně diváků, naopak by se měly příjmové podmínky zlepšit u těch diváků, kteří si otočí anténu o 90 stupňů (tj. do vertikální polarizace).
Dokrývač v Jincích je umístěn v lokalitě nad hřbitovem. Programy druhého multiplexu jsou šířeny na 41. kanále a primárním zdrojem dokrývače je pražský vysílač Praha-město na Žižkově. Nově spuštěný multiplex 2 obsahuje programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov.
zdroj: ČRa
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová IX
20:00 Robin Hood (5/10)
20:20 Policie Modrava II (5)
20:15 Účastníci zájezdu
20:10 Případ pro zvláštní skupinu (2)
20:05 Policie Delta
20:30 Astrid a Raphaëlle II
20:10 Vodcovia ríše a oživené archívy (1/4)
20:30 Kukučka (6)
20:20 Dvě tváře světa