Přes satelity Astra se vysílá 163 HD programů
| redakce | tiskLucemburský satelitní operátor SES Astra vysílal na konci září 2010 přes své satelity celkem 163 programů ve vysokém rozlišení (HDTV). Jde o poměrně významný mezikvartální nárůst. V polovině roku 2010 operátor šířil 135 HD stanic.
SES Astra očekává, že počet HD stanic se bude nadále zvyšovat a na konci roku 2011 bude přes Astry šířeno přinejmenším 200 HD programů.
Kapacitu pro další rozšiřování HD obsahu mohou na hlavní evropské pozici 19,2°E uvolnit německé komerční kanály s analogovým provozem. Na konci roku 2009 bylo pro analogové vysílání vyčleněno 38 transpondérů na 19,2°E a dnes se pro tento zastaralý způsob distribuce programů využívá 35 transpondérů.
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová IX
20:00 Robin Hood (3/10)
20:20 Policie Modrava II (3)
20:15 Polabí (79)
20:10 Veselé Vánoce přeji chobotnice
20:05 Josef Klíma: Jak jsem přežil devadesátky
20:30 Viera (4/9)
20:00 Eric Clapton
20:30 Kukučka (4)
20:20 Inženýrská odysea (13/13)