CryptoBox 800 UHD

Německo: Rychlý internet ze satelitu od Sat Internet Services

| redakce | tisk

Skylogic, dceřiná společnost Eutelsat Communications a Sat Internet Services GmbH dnes uzavřely dohodu o distribuci širokopásmové služby s využitím satelitu Ka Sat. Smlouva byla uzavřena na 3 roky v hodnotě 5 milionů eur. Firma bude uživatelům po celém Německu poskytovat další generaci služby Tooway.

Inovativní služba umožní stahování dat o rychlosti až 10 Mbit/s a upload o rychlosti až 4 Mbit/s. Firma začne poskytovat služby z Ka Satu od jeho uvedení do komerčního provozu v polovině roku 2011.

Je to významná příležitost pro satelitní širokopásmové připojení v Německu. Podle informací analytické společnosti TÜR Rheinland nemá zhruba 770 tisíc německých domácností přístup k širokopásmovému připojení. Dalších zhruba 4 milionů domácností jsou omezeny rychlostí 2 Mbit/s.

Tooway bude poskytována přes satelit Ka Sat společnosti Eutelsat. Družice byla vynesena v prosinci 2010. Jedná se o první satelit s vysokou kapacitou (více než 70 Gbit/s) přinášející novou éru rychlého internetu za konkurenceschopné ceny pro domácnosti a podniky po celé Evropě a Středomoří. Ka Sat používá další generaci obousměrného internetu v Ka pásmu prostřednictvím technologie spot beam, která snižuje náklady na poskytování vysoké šířky pásma pro internet.