V Německu se připravuje nová pay-tv platforma
| redakce | tiskDPC (Digital Playout Center), dceřinná firma Astry, hodlá ve druhé polovině letošního roku spustit na satelitu Astra vlastní digitální satelitní placenou televizi pro německy hovořící země. Vyplývá to z informací, které místnímu tisku poskytl Ferdinand Kayser, šéf společnosti SES Astra v Německu. Lucemburský satelitní operátor koncem loňského roku plně převzal technické zázemí DPC v Mnichově od provozovatele Premiere.
Nová platforma přinese pro diváky v Německu dlouho očekovanou konkurenci a bude mít větší výběr z nabízených služeb. Provozovatel počítá, že nová placená televize bude používat také kódovací systém Nagravision, který již používá i německá Premiere a jak se zdá, osvědčil se. Na druhou stranu nebude muset zákazník při přechodu od Premiere na novou platformu si pořizovat nový přijímač či dekodér a údajně ani přístupovou kartu.
Pay-tv platforma DPC má nabídku služeb Premiere doplnit. Podle Kaysera společnost očekává, že ve druhé polovině roku 2006 poroste v Německu počet domácností, které přijímají programy z digitálního přenosu a překročí počet domácností, které doposud přijímají nabídku z analogu.
zdroj: S+K
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Vyprávěj
20:00 Svatý rok
20:20 Babovřesky 3
20:15 Máme rádi Česko
20:10 Také andělé jedí fazole
20:05 Vítejte ve světě Andrého Rieu II (10)
20:30 Čo ja viem
20:10 V páse zlomená
20:30 Kukučka (17)
20:20 Anděl svádí ďábla